X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Ogrzewanie nie musi być nudne

Grzejniki
Opracowanie: Instal-Projekt
Źródło: Instal-Projekt
Ci wszyscy, którzy na wiosnę są spragnieni zmian i mają siły na generalny remont, powinni rozważyć zastosowanie nietypowego ujścia dla swojej twórczej pasji i wybrać do domu… nowy grzejnik. grzejniki przeszły długą drogę od żeliwnych kaloryferów do dzieł sztuki użytkowej i obecnie są pełnoprawnym elementem dekoracyjnym, który może dodać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, a czasem stać się jego wiodącym elementem.

Kiedyś jednym sposobem na zmianę koloru grzejnika była farba olejna, a grzejnik był tylko elementem instalacji grzewczej – te czasy mamy już dawno za sobą. Obecnie różnorodność form i kolorów może przyprawić o zawrót głowy, a producenci współpracujący z designerami pomagają nam wymieniać nudne, białe prostopadłościany na wyjątkowe formy, które stają się integralną częścią projektu wnętrza, a nie jego wyposażeniem technicznym.

Grzejniki
Opracowanie: Instal-Projekt
Źródło: Instal-Projekt
W nowoczesnych wnętrzach panuje moda na styl industrialny, który otwiera wiele możliwości ciekawego wykorzystania instalacji grzewczej. W myśleniu o aranżacjach odchodzi się także od klasycznych i neutralnych beży, brązów i bieli w stronę intensywności wyrazu, która przejawia się w mocnych i zdecydowanych barwach.

Nowoczesne grzejniki doskonale wpisują się w te trendy wnętrzarskie, a pomysły projektantów naprawdę potrafią zaskakiwać. Firma Instal-Projekt postawiła na nowatorskie podejście do zagadnienia ogrzewania. Nietypowe kształty, duże gładkie powierzchnie i śmiała paleta kolorystyczna to nowe oblicze grzejników tej marki. W ofercie obok klasycznych „drabinek” pojawiły się grupy produktów TRENDY i ELEGANTE DESIGN, wśród których możemy znaleźć fantazyjny i geometryczny grzejnik Puls, który swoją formą zrytmizuje przestrzeń i doda energii wnętrzu. Indivi New i Inventio to z kolei duże, gładkie i imponujące ekrany grzewcze, będące rozwiązaniem zarówno prostym jak intrygującym. Grzejniki Tubus to klasyczna forma żeliwnego kaloryfera w nowej jakości technologicznej i soczystych kolorach.

Grzejniki
Opracowanie: Instal-Projekt
Źródło: Instal-Projekt
Warto zauważyć, że w przypadku grzejników zmienia się nie tylko design, ale też elastyczność ich użycia. Obecnie zwiększa się zakres możliwych podłączeń, odpowietrzniki są elegancko ukrywane, a niektóre modele są „dwustronne”, co oznacza, że możne je montować zarówno na lewą, jak i prawą stronę, w zależności od aranżacji pomieszczenia.

A zatem - grzejniki wychodzą z cienia firanek i zasłon, którymi zazwyczaj bywały zasłaniane. Wymiana instalacji po zakończeniu sezonu grzewczego może okazać się strzałem w dziesiątkę, który nie tylko odmieni nasze wnętrze, ale za kilka miesięcy zaowocuje oszczędnościami.
Opracowanie: Katarzyna Kolasińska
17-09-18 06:40:01