X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Salon w blasku lata

Salon w blasku lata
Opracowanie: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Lato, z długimi, słonecznymi dniami i bezchmurnym niebem, jest jedną z najpiękniejszych pór roku. Aura sprzyja potrzebie otaczania się lekkimi, jasnymi materiałami i dekoracjami. Jak zaaranżować salon, żeby w pełni wydobyć urok lata i podkreślić piękną pogodę za oknem – radzi ekspert Franc Gardiner.

W ciepłe miesiące zwyczajowo unikamy ciężkich materiałów i ciemnych strojów. Ubieramy się lekko, śmielej sięgamy po odważne, kolorowe wzory. Ta sama zasada obowiązuje w aranżacji wnętrz. Powinno być lekko i zwiewnie: ożywiamy wnętrza świeżymi kwiatami. Innym, podstawowym rekwizytem kojarzącym się z latem są kosze wiklinowe – doskonałe nie tylko na piknik, ale i do pokoju. Wypełnijmy je np. owocami i postawmy w eksponowanym miejscu pomieszczenia.

Salon w blasku lata
Opracowanie: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER

- Jasny i przestronny wygląd salonu i wakacyjną, sielankową atmosferę zapewnią rolety z energetycznym, kwiatowym wzorem, który idealnie komponuje się z żywymi kolorami dodatków i zielenią za oknem. Efekt leniwego, letniego popołudnia zapewnią delikatne, transparentne zasłony z delikatnym, florystycznym wzorem z serii Flock. Idealne do salonów z dużymi oknami i wyjściem na taras – podpowiada Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.

Latem, kiedy dni są najdłuższe w roku, a za oknem dużo słońca, powinniśmy z niego jak najwięcej korzystać: jesienią i zima na pewno będzie nam go brakowało. Lekkie i jasne aranżacje dobrze wpływają na samopoczucie. Jeśli jednak nasze mieszkanie szybko się nagrzewa, warto pomyśleć o swoim komforcie i zainwestować w rolety zaciemniające, które dzięki specjalnej warstwie gumy pochłaniają promienie słoneczne. Innym rozwiązaniem technologicznym w przypadku rolet dwuwarstwowych jest zastosowanie powłoki Silver, odbijającej światło. W obydwu przypadkach osiągamy ten sam efekt – promienie słoneczne są zatrzymywane prze roletę i nie przedostają się do wnętrza, dzięki czemu unikamy jego nagrzewania. Kompromisem jest zakup rolety - czytaj resztę pod adresem - Blackout lub Silver w słonecznym, energetycznym kolorze, które nawet przy zasłoniętym oknie wprowadzi wakacyjną atmosferę.

Salon w blasku lata
Opracowanie: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER

Cieszmy się latem jak najdłużej się da. Pamiętajmy też o tym, że dzięki odpowiedniemu wystrojowi możemy stworzyć lekką i jasną aranżację, która zapewni wakacyjny nastrój – nawet, kiedy za oknami pojawi się jesienna szaruga.
Opracowanie: Filip Godecki
17-11-18 14:01:04