X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Weekend poza miastem

Organizując urlop albo wyprawę na sobotę i niedzielę, należy wziąć pod uwagę wycieczkę w rejon Pilicy. rzeka ta to jeden z dopływów Wisły, płynący przez województwa łódzkie, śląskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Odwiedzając ten rejon poleca się porzucić auta i przesiąść się na dwa kółka lub kajaki. Pilica liczy ponad trzystu kilometrów i na dużej części jej biegu idealnie nadaje się na spływy, a rozległe tereny parków krajobrazowych zapraszają do rowerowych przejażdżek.
Pilica zjawiskowo płynie przez Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, niebo dla miłośników nietkniętej przyrody. Składa się on z trzech terenów – Przedborskiego, Sulejowskiego i Spalskiego Parku Krajobrazowego. Ten pierwszy leży na styku województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Jest znany z puszcz pełnych dzikich zwierząt i całego mnóstwa flory pod ochroną. W jego okolicy wytyczony został szlak Rekreacyjny rzeki Pilicy, ciągnący się od Piotrkowa Trybunalskiego aż do Krzętowa - zdecydowanie więcej zobaczysz pod tym adresem o spływach kajakowych. Marszruta przecina też Sulejowski Park Krajobrazowy, leżący na terenie łódzkiego. W nim znajduje się Zbiornik Sulejowski, idealny na wypoczynek na rowerach wodnych. Dalej jest Spalski Park Krajobrazowy, który obok wspaniałej dzikiej przyrody, oferuje liczne zabytkowe budowle.

Jeżeli ta publikacja przykuła Twój wzrok, to zerknij na informacje, które podnosi podobną kwestię. Tamten post zapewne również Cię zaintryguje, zatem kliknij ten link.

W Inowłodzi zobaczymy ruiny twierdzy z czasów Kazimierza Wielkiego, a w Studziannej zwiedzimy gotycki klasztor Filipinów. Cała okolica usiana jest starymi zabudowaniami gospodarczymi.

Polecamy też

Spływy kajakowe

Opracowanie: Siedlisko Morena
Aktywny sposób spędzania wolnego czasu wskazany jest zwłaszcza dla osób prowadzących siedzący tryb życia, czyli pracujących na stanowiskach biurowych, w urzędach itp. Taki sposób wypoczynku pozwala im na odzyskanie energii oraz zachowanie kondycji fizycznej. Odwrotnie sprawa wygląda w przypadku osób pracujących fizycznie – potrzebują oni wypoczynku biernego. Jedną z form takiego wypoczynku mogą być spływy kajakowe. Zainteresowanie nimi widoczne jest w Internecie, gdzie coraz częściej i chętniej wyszukiwane są frazy typu „wypożyczalnia kajaków Pilica”, „spływy kajakowe Polska” i tym podobne.


Nad Pilicą wytyczonych jest kilka szlaków, na które można zabrać kajaki. Warka – Białobrzegi, Warka – Przybyszew, Maluszyn – Chałupy i Chałupy – Łęg Ręczyńskich należą do najciekawszych spływów, jakie ma w ofercie Pilica. Spływ tą rzeką jest prosty i nadaje się dla każdego członka rodziny - przeczytaj tutaj.

Jeśli szukasz innych informacji na prezentowany wątek, to również rzuć okiem na numerologia portret numerologiczny analogiczne serwisy, które podnoszą tę problematykę.

Proponowane są zazwyczaj eskapady weekendowe ze spaniem po drodze, ale poleca się także poświęcenie urlopu, przepływając przez wszystkie nadpilickie parki krajobrazowe.
19-03-30 07:19:02