X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Weekend poza miastem

Organizując urlop albo wyprawę na sobotę i niedzielę, należy wziąć pod uwagę wycieczkę w rejon Pilicy. rzeka ta to jeden z dopływów Wisły, płynący przez województwa łódzkie, śląskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Odwiedzając ten rejon poleca się porzucić auta i przesiąść się na dwa kółka lub kajaki. Pilica liczy ponad trzystu kilometrów i na dużej części jej biegu idealnie nadaje się na spływy, a rozległe tereny parków krajobrazowych zapraszają do rowerowych przejażdżek.
Pilica zjawiskowo płynie przez Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, niebo dla miłośników nietkniętej przyrody. Składa się on z trzech terenów – Przedborskiego, Sulejowskiego i Spalskiego Parku Krajobrazowego. Ten pierwszy leży na styku województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Jest znany z puszcz pełnych dzikich zwierząt i całego mnóstwa flory pod ochroną. W jego okolicy wytyczony został szlak Rekreacyjny rzeki Pilicy, ciągnący się od Piotrkowa Trybunalskiego aż do Krzętowa - zdecydowanie więcej zobaczysz pod tym adresem o spływach kajakowych. Marszruta przecina też Sulejowski Park Krajobrazowy, leżący na terenie łódzkiego. W nim znajduje się Zbiornik Sulejowski, idealny na wypoczynek na rowerach wodnych. Dalej jest Spalski Park Krajobrazowy, który obok wspaniałej dzikiej przyrody, oferuje liczne zabytkowe budowle.

Jeżeli ta publikacja przykuła Twój wzrok, to zerknij na informacje, które podnosi podobną kwestię. Tamten post zapewne również Cię zaintryguje, zatem kliknij ten link.

W Inowłodzi zobaczymy ruiny twierdzy z czasów Kazimierza Wielkiego, a w Studziannej zwiedzimy gotycki klasztor Filipinów. Cała okolica usiana jest starymi zabudowaniami gospodarczymi.

Polecamy też

Planując wypoczynek zdecyduj się na kajaki

Organizacja spływów kajakowych - Kaylon
Opracowanie: Kaylon
Źródło: Kaylon.pl
Ludzie ceniący dynamiczny wypoczynek oraz podróże z dozą adrenaliny bez wątpienia zainteresują się ofertą firmy Kaylon, organizującej niezapomniane spływy kajakowe. Wycieczka na kajaki to nie tylko okazja do obcowania z przyrodą ale również oryginalny pomysł na imprezę firmową czy wyjazd integracyjny. Wszystkich zainteresowanych takim niecodziennym spędzaniem czasu zapraszamy na stronę Kaylon.pl!


Nad Pilicą wytyczonych jest kilka szlaków, na które można zabrać kajaki. Warka – Białobrzegi, Warka – Przybyszew, Maluszyn – Chałupy i Chałupy – Łęg Ręczyńskich należą do najciekawszych spływów, jakie ma w ofercie Pilica. Spływ tą rzeką jest prosty i nadaje się dla każdego członka rodziny - przeczytaj tutaj. Proponowane są zazwyczaj eskapady weekendowe ze spaniem po drodze, ale poleca się także poświęcenie urlopu, przepływając przez wszystkie nadpilickie parki krajobrazowe.
23-07-13 07:01:04