X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Weekend pod Warszawą

Piękno jest tak blisko! Tak można powiedzieć do mieszkańców Warszawy, którzy chętnie nawiedzają Tatry i Bałtyk, a omijają piękne Mazowsze. A bez wątpienia jest tam co zobaczyć!
Opracowanie: krakow4u.pl
Zaraz na zachód od Warszawy rozciąga się Kampinoski Park Narodowy, ogromny rezerwat natury. Spacerując po tamtejszych leśnych gęstwinach, można podziwiać nietkniętą faunę i florę. Wypada zahaczyć o cmentarz w Palmirach, leżących w środku Puszczy, gdzie w czasie wojny hitlerowcy rozstrzelali elitę naszego państwa. Istotnym punktem podróży musi być też wizyta w Żelazowej Woli, miasta słynnego z narodzin Fryderyka Szopena. Podróżując dalej w kierunku zachodnim, dotrzemy do Płocka. Tu znajdują się wyjątkowo cenne zabytki Mazowsza, w tym bazylika, w której spoczywają Władysław Herman i Bolesława Krzywousty.

Wejdź na moje hiperłącze (hotelpodkowa.pl/) - tam czeka na Ciebie nowa dawka świeżych postów. Nie odkładaj tego na później! Będzie świetnie, jeśli zostawisz swą ocenę.

Rekomenduje się też wybranie się w rejon Zespółu Nadpilicznych parków Krajobrazowych, gdzie malowniczo wije się Pilica oferująca spływy kajakowe Pilicą.

Na północy Mazowsza leży kilka miejscowości wartych odwiedzin. Nade wszystko Ostrołęka, duży ośrodek Kurpiów. Istnieje tu bardzo rozwinięta agroturystyka. Jeśli interesuje kogoś agroturystyka Mazowieckie słynie z gościnności swoich mieszkańców. Region znany jest też z imprez folklorystycznych, w czasie których poznaje się bliżej kurpiowską kulturę. Niedaleko leżą Opinogóra, goszcząca muzeum Romantyzmu w dawnym zamku Krasińskich i Pułtusk, zwany Wenecją Mazowsza.

Polecamy też

Czym jeździć po Krakowie i okolicach?

Busy Kraków
Źródło: www.minitrans-busy.pl
Kraków, historyczne miasto stołeczne, jest jedynym z najbardziej dziejowych ośrodków miejskich , o ponad tysiącletniej historii, z wieloma zabytkami oraz zamkiem królewskim na Wawelu, magnetyzuje nie tylko krajowych wojażerów ale i zagranicznych. Zanim jednak wybierzemy się na zwiedzanie Krakowa i okolic, warto pomyśleć, jak dotrzeć w wybrane przez nas zabytki oraz jaki środek lokomocji wybrać. Najlepiej wybrać busy Kraków.


Opracowanie: MOMKAY
Na południe od Warszawy jest Radom, miasto wbrew stereotypom ani trochę nie nudne. Do zobaczenia jest tu trochę zabytków, np. kościół św. Wacława czy stare pozostałości Grodziska Piotrówka. Objeżdżając południowe mazowieckie, koniecznie trzeba odwiedzić dworek w Czarnolesie Jana Kochanowskiego i zabytkową Iłżę. W niej regularnie organizuje się turnieje rycerskie.

I na koniec kierunek wschodni. Tu znajdują się Siedlce, z XVIII wiecznym Pałacem Ogińskich i wspaniałym parkiem miejskim. Niedaleko trzeba zobaczyć Węgrów, gdzie zainteresować wszystkich musi legendarne lustro - www - Twardowskiego, do podziwiania na zakrystii kościoła Wniebowzięcia NMP.
19-12-26 07:09:04