X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Na wszystko dobre są etykiety

Co byśmy zrobili, gdyby na naszym globie nie istniały etykiety? Rozwiązanie wydaje się proste – wynaleźlibyśmy je. Lecz załóżmy jednak, że nasza inteligencja w tej i tylko w tej domenie poniosłaby porażkę straszliwą i dotkliwą. Jakby wyglądał świat, w którym nie pojawiłyby się etykiety samoprzylepne? Pobawmy się chwilę w zabawę myślową.

etykiety samoprzylepne
Źródło: www.eti-go.pl

Staruszka miałaby wielki kłopot. Bo jak tu zrobić przetwory? Mnóstwo szklanych pojemników, a oznaczyć nie ma jak. Rzecz jasba, pamięć już nie ta, co za młodu. Wnuk odwiedzi i na bułeczkę nałoży ćwikłę zamiast dżemu z porzeczek. A następnie w Paschę na półmisek śniadaniowy wpadnie konfitura z pigwy, a nie ćwikła. Prawdziwy chaos! Cóż ma począć staruszka nieszczęsna, której nie pomagają etykiety…

A co z kurierami? Wyobraźcie sobie tony paczek bez etykiet. Obecnie pracownicy spedycyjni to w rzeczywistości chodzące >aplikatory etykiet i drukarki etykiet. Z tym zbawiennym ustrojstwem nie rozstają się nigdy. Jak zabraknie etykiet, wybuchnie zamęt. Umieszczone na paczkach namiary szybko się zniekształcą. Liczący ponad trzy czwarte wieku pan Kowalski, który od upadku muru berlińskiego nie posiada ani jednego włosa na głowie, otrzyma paczkę z lokówką. Śliczna adeptka medycyny z Wrocławia przeżyje szok, kiedy w przesyłce ujrzy najnowszy zestaw listów wielkich świętych z pierwszego tysiąclecia. Można pokusić się o stwierdzenie, że kiedy etykiety znikną, glob pochłoniają rozruchy na wielką skalę.

Biznes? Cóż zrobić mają handlowcy, kiedy w sukurs nie przyjdzie im program do etykiet? Handel runie wszędzie. Naturalnie, w użytku są jeszcze metki, do których weryfikacji służy czytnik kodów kreskowych. Jednak poważnie – kto na nie zwraca uwagę? Skromne paski materiału najczęściej są podstawową ofiarą nożyczek. Upadek biznesu to załamanie ekonomii ludzkości. To z kolei ścieżka do buntów i biedy…

Aż dziw bierze, iż takie maleńkie rzeczy, jak taśmy termo transferowe żywiczne, mogą odgrywać żywotne role we współczesnych realiach. Takie sprawy się zauważa, dopiero gdy czegoś braknie. Jak widzimy, rzeczywistości, w której nie asystują człowiekowi etykiety samoprzylepne, nie wolno życzyć nikomu.
Źródło: Etisoft
12-07-26 16:09:57