X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Mroczny świat bez etykiet

Jak wyglądałoby życie, kiedy na naszym globie nie - kliknij tu - byłyby znane etykiety? Odpowiedź się sama nasuwa – ktoś by je wymyślił. Lecz pomyślmy jednak, że ludzka inwencja w tej akurat materii poniosłaby porażkę sromotną i bolesną. Jakby wyglądał świat, w którym nie byłoby miejsca na etykiety samoprzylepne? Zapraszam do łamigłówki.

etykiety samoprzylepne
Źródło: www.eti-go.pl

Babinka posiadałaby wielki kłopot. Jak przechowywać konfitury? Mnóstwo szklanych pojemników, a nie można ich etykietować. Rzecz jasba, pamięć już nie ta, co za młodu. Wnuk wpadnie i na chlebek nałoży ćwikłę zamiast konfitur z wiśni. A potem w Paschę na talerz świąteczny wpadnie dżem morelowy, a nie ćwikła. Istna katastrofa! Cóż ma począć staruszka smutna, której nie są znane etykiety…

Firmy spedycyjne? Wyobraźcie sobie tony paczek bez etykiet. Dziś pracownicy spedycyjni to właściwie gadające >aplikatory etykiet i drukarki etykiet. Z tym pożytecznym wynalazkiem chodzą nawet do toalety. Bez etykiet, wybuchnie bałagan. Umieszczone na paczkach adresy szybko się rozmażą. Siedemdziesięciopięcioletni hipotetyczny Wacław, który od upadku muru berlińskiego nie posiada ani jednego włosa na głowie, otrzyma przesyłkę z zestawem szamponów. Pewna adeptka medycyny z Warszawy będzie zaskoczona, gdy w przesyłce ujrzy najnowszy zbiór listów szanowanych świętych z pierwszego tysiąclecia. Można pokusić się o stwierdzenie, że gdy etykiety nie są w sprzedaży, glob ogarniają rozruchy na niespotykaną skalę.

Biznes? Cóż uczynią sprzedawcy, gdy w sukurs nie przyjdzie im program do etykiet? Ekonomia załamie się zupełnie. Oczywiście, zawsze są jeszcze metki, do których weryfikacji służy czytnik kodów kreskowych. Ale nie czarujmy się – kogo one obchodzą? Biedne kawałki materiału zazwyczaj są pierwszą ofiarą nożyczek. Zagłada biznesu oznacza bankructwo ekonomii ludzkości. To zaś ścieżka do chaosu i głodu…

Aż dziw bierze, iż takie z pozoru nieważne przedmioty, jak taśmy termo transferowe żywiczne, mają kluczowe role we współczesnych realiach. Takie kwestie stają się widoczne, dopiero kiedy coś znika. Kończąc temat, rzeczywistości, w której nie (przejdź do oferty) asystują człowiekowi etykiety samoprzylepne, nie wolno życzyć najgorszemu wrogowi.
Źródło: Etisoft
18-02-12 15:04:03