X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Studia w obcym mieście

Bycie studentem w wielkim mieście nie jest łatwe, szczególnie gdy przyjeżdżamy z niewielkiego miasteczka czy wioski. Chociaż z czasem łatwiej się odnaleźć to decyzję o miejscu zamieszkania przynajmniej na początku podejmujemy "w ciemno". Tylko jak znaleźć najlepsze miejsce, gdy wpisując w wyszukiwarkę „wynajem mieszkań Warszawa” zostajemy zasypani dziesiątkami a nawet setkami propozycji?
Studencie, zadbaj o swój umysł!
Opracowanie: Naturhouse
Źródło: Naturhouse
Po pierwsze: dobra lokalizacja Przede wszystkim warto mieć pod ręką mapę z zaznaczoną adres uczelni czy określonych budynków, w których możemy mieć zajęcia. Efektywne może być też wykorzystanie wyników lokalnych przedstawianych w wyszukiwarce Google. Wyszukując np. wynajem mieszkania Warszawa, mamy możliwość przeglądanie propozycji zaprezentowanych w formie mapy miasta z „pinezkami”. Bez problemu i szybko można dzięki temu analizować oferty w ramach interesującego nas obszaru. W praktyce dobra lokalizacja oznacza, że możemy nie tylko udzielać się towarzysko, ale również zaoszczędzimy na transporcie.

Po drugie: pozytywna opinia W prowadzonych poszukiwaniach możemy nie tylko polegać na naszej intuicji. Dobrze przeszukać forum studentów lub miasta, którym jesteśmy zainteresowani. Zazwyczaj mamy szansę tam trafić na wątki takie jak „mieszkania wynajem” oraz, obok ofert lokali opinie zachęcające lub zniechęcające do wybranego miejsca. Dzięki temu może uda nam się uchronić przed znacznymi opłatami wnętrz (sprawdź informacje na stronie) nieprzyjemnym właścicielem. Przy okazji można też znaleźć zainteresowanych dzieleniem kosztów wynajmu pokoju.

Pokój studenta
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Po trzecie: nie bójmy się zwrócić o pomoc Czasem mimo wszystko mamy zagwozdkę z dokonaniem wyboru czy choćby znalezieniem jakiejkolwiek opcji. W takim wypadku najrozsądniej zwrócić się z zapytaniem do nowej uczelni. Samorząd studentów czy inne dedykowane pomocy studentom podmioty uczelni z pewnością wspomogą dobrą radą a może nawet przekażą listę dobrych i co najistotniejsze sprawdzonych lokali.

Polecamy też

Mieszkanie po studencku

Dywan biały
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Rynek wynajmu mieszkań w centralnych miastach akademickich, opiera się przed wszystkim o zapotrzebowanie generowane przez studentów. Entuzjastów posiadania prywatnego pokoju lub kawalerki jest coraz więcej.


W końcu warto mieć świadomość, że w ostatnim momencie zwyczajowo zostają lokale wymagające większego budżetu, w odległej lokalizacji wnętrz (czytaj w serwisie) z trudnymi do współżycia współlokatorami. Im więcej czasu będziemy mieli na znalezienie dobrego miejsca tym bardziej prawdopodobne, że trafimy na coś spełniającego większość naszych oczekiwań.
Źródło:
17-11-16 13:02:02