Opracowanie: Ludwika Ogorzelec
Źródło: Grupa Archicom
Kolejna rzeźba miejska wzbogaci artystycznie wrocławską przestrzeń miejską. Tym razem "Zabłąkana chmura", autorstwa Ludwiki Ogorzelec, stanie się oficjalną wizytówką Ogrodów Hallera. Oficjalne odsłonięcie dzieła odbędzie się 23 maja o godzinie 20.00. Wstęp wolny.
Wystawa zbiega się z zakończeniem realizacji kolejnego etapu kameralnego osiedla Ogrody Hallera, wkomponowanego w otaczającą przyrodę. Wernisaż to także wyjątkowe spotkanie z artystką połączone z prezentacją jej prac zrealizowanych w ponad 20 krajach, na pięciu kontynentach.
Krystalizacja przestrzeni
Opracowanie: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
"Zabłąkana chmura" to kontynuacja oryginalnej linii twórczej Ludwiki Ogorzelec, która od lat realizuje cykl prac "Krystalizacja przestrzeni". Rzeźba w Ogrodach Hallera powstaje w ramach stworzonych przez architektów uwarunkowań, z uwzględnieniem funkcjonalności i estetyki osiedla.
Sama artystka na temat swoich prac wypowiada się w sposób bardzo konkretny -
Chcę uchwycić to, co pozornie niewidzialne, pokazać odbiorcom, że przestrzeń wcale nie jest pustką. - przekonuje.
Ofensywa sztuki
Praca Ludwiki Ogorzelec to kolejny punkt na mapie wrocławskiej "Ofensywy sztuki". Rzeźba dołączy do znanych już wrocławianom instalacji - „Pod jabłonią” Alojzego Gryta (rzeźba na Jagodnie), „Pociągu do nieba” Andrzeja Jarodzkiego (pl. Strzegomski) i „Mama i ja” Janusza Klekota (ul. Św. Mikołaja).
Akcja zakłada umieszczanie dzieł w starannie wybranych częściach
Wrocławia. Inicjatywa zrodziła się z przekonania, że eksponowanie sztuki w miejscach publicznych budzi wrażliwość estetyczną, podnosi standard życia i jest jednym z elementów podkreślających wyjątkowość miasta. Mecenasem jest Grupa
Archicom, wrocławski deweloper.
BIO
Ludwika Ogorzelec na co dzień mieszka i tworzy w Paryżu, a jej prace zdobią miasta całego świata (Australia, Chiny, Francja, Japonia, Stany Zjednoczone i inne). Tworzy za pomocą przecinającej się linii w drewnie, metalu i szkle monumentalne rzeźby-przestrzenie, w które wprowadza widza. Jej prace powstają w kontekście miejsca i kultury. Wrocławską publiczność oczarowała ostatnio rzeźba w ramach wystawy "W pionie, w poziomie, w przestrzeni", która odbyła się w marcu we wrocławskich Loftach Platinum. Prezentowane tam „Rozwarstwienie” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, odrzucając jakąkolwiek obojętność i zapraszając do interakcji.
Zobacz też:Zabłąkana chmura w Ogrodach Hallera|F]
***
O firmie:
Źródło: http://www.archicom.pl/
Grupa Archicom jest deweloperem zajmującym się kompleksowym projektowaniem i realizacją osiedli mieszkaniowych i obiektów komercyjnych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. Firma funkcjonuje od 1986 roku i swoją działalność koncentruje na rynku wrocławskim. Archicom zaprojektował i zrealizował ponad 150 obiektów mieszkaniowych i biurowych. Jako deweloper wybudował 2 200 mieszkań i apartamentów oraz 50 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowej. Firma otrzymała tytuł „Najbardziej przyjaznego dewelopera w Polsce” w rankingu dziennika Rzeczpospolita. Największe aktualnie realizowane inwestycje to: "Ogrody Hallera", "Cztery pory roku", "Olimpia Port" i "Lofty Platinum". Misja firmy brzmi: „Kształtujemy przestrzeń, by była piękna, funkcjonalna i przyjazna człowiekowi”.
Więcej informacji na stronie: