X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kolorowy, piękny i bezpieczny pokój dziecka

Pokój dziecka w kolorze różowym
Opracowanie: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Dzieciństwo kształtuje całe późniejsze życie człowieka. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że rodzinne ciepło i poczucie stabilności, jest tak samo ważne jak estetyka otaczająca najmłodszych domowników. Warto więc zadbać o to, by pokój dziecka zachwycał magicznym, pełnym uroku klimatem, a jednocześnie był w pełni bezpieczny.

Dziecięcy pokój powinien być zaaranżowany w taki sposób, aby chętnie spędzał w nim czas na zabawie jak i nauce. Inspiracje marki Tikkurila jak stworzyć harmonijną kompozycję kolorów, która nie tylko pomoże w kształtowaniu wrażliwości na piękno, ale także przyniesie spokój, odprężenie i poczucie bezpieczeństwa. Bogactwo odcieni, dostępnych w kolekcji Tikkurila, daje możliwość stworzenia w pokoju dziecięcym prawdziwej „krainy czarów”.

Podczas urządzania pokoju dziecięcego bardzo ważne jest, aby wybierane produkty były bezpieczne - ekologiczne i minimalizujące ryzyko wystąpienia alergii. Farby - (tu) marki Tikkurila z linii Optiva, farby Super White i Pure White posiadają rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Alergologicznego. Rekomendacja ta jest gwarancją, że receptury przebadanych farb i emalii nie zawierają substancji uczulających, w tym rozpuszczalników ani amoniaku.

Pokój dziecka w kolorze błękitnym
Opracowanie: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Odpowiednio dobrany kolor, pozwoli wykreować przestrzeń idealną zarówno dla maluchów, jak i dla starszych dzieci. Planując kolorystyczną aranżację pokoju dziecięcego, warto unikać kontrastów. Doskonale sprawdzą się tu zestawienia oparte na przeciwieństwie. Najlepszy efekt możemy uzyskamy wybierając jasne, stonowane odcienie. Jednolite kompozycje kolorystyczne mogą być jednak trochę „nużące” wizualnie. Dlatego warto urozmaicić je dodatkami utrzymanymi w tonacjach zharmonizowanych z barwą główną. Doskonałym pomysłem są także różnego rodzaju ścienne aplikacje, które pomogą stworzyć oryginalną, pomysłową aranżację.

Nie bez powodu róż jest uznawany za kolor dla małych księżniczek. Intensywny i pokrywający całość ścian byłby jednak zbyt przytłaczająca kompozycją do dziecięcego pokoju. Łatwiej uzyskać pełną ciepła i uroku aranżację, korzystając z rozbielonego, subtelnego odcienia różu, zestawionego z beżem.

Odcienie błękitu i szarości mogą posłużyć jako baza aranżacji w marynistycznym klimacie. Pomysłowe aplikacje ścienne i doskonałe dobrane dodatki będą współtworzyć przestrzeń idealną dla każdego miłośnika morskich przygód.

Pokój dziecka w kolorze beżowym
Opracowanie: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Idealnym odcieniem do pokoju dziecięcego jest łagodny, stonowany beż. Jest to także kolor uniwersalny, który świetnie będzie prezentował się zarówno w pokoju dziewczynki jak i chłopca. Warto taką aranżację urozmaicić ściennymi aplikacjami, wykonanymi przy użyciu szablonu. Ich pastelowe odcienie są wystarczającym akcentem dla przełamania tła, a jednocześnie nie zakłócają ciepła i spokoju aranżacji.
Źródło: PUBLINK
Opracowanie: Agnieszka Sałkowska
20-11-25 12:21:55