X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kolorowani na każdą okazję

Kolorowanki dla dzieci nie od dziś są codzienną formą zabawy. Całe mnóstwo opiekunów jednak zadaje pytanie czy ta forma bawienia się jest dla ich pociech właściwa, czy wspomaga ich właściwy rozwój i wspiera naturalne mechanizmy uczenia się dzieci.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki
Opracowanie: iStock
Źródło: iStock
Kolorowanki a edukacja Kolorowanki dla dzieci to nie tylko wspaniała zabawa i idealny pomysł na spędzenie wolnego weekendu z dzieckiem w pochmurne dni. Badania ukazały, że dziecko rysując rozwija swoją wyobraźnię i zdolność kreatywnego myślenia. Rysowanie to idealne wsparcie w nauce pisania, rozwija bowiem grafomotorykę ręki dziecka. Po za tym dzieci kolorując poznają kolory, nauczą się nazywać różne przedmioty, elementy ze przyrody i zjawiska natury.

Kolorowanki do drukowania Obecnie najcenniejszym źródłem w szukaniu malowanek dla dzieci stał się Internet. W sieci można poszukać mnóstwo stron oferujących darmowe kolorowanki do drukowania z ulubionymi bohaterami dzieci z bajeczek i książek. Jak jednak pośród tak sporej ilości stron oferujących Kolorowanki online, odszukać te wartościowe? Odpowiedni wybór kolorowanek dla dzieci może sprawić, że dziecko szybko pozna literki, nauczy się liczyć i pisać. Warto poszukać kreatywnych kolorowanek z otwartymi zadaniami. Dzięki takim otwartym zadaniom, dziecko staje się współtwórcą kolorowanej historii i łączy wiedzę, którą już posiada z wymyślaniem rzeczy nowatorskich. Takie twórcze kolorowanki dla dzieci w naturalny sposób dopasowują się stopniem trudności do poziomu wiedzy i biegłości dzieci. Na koniec zawsze warto podyskutować z dzieckiem o tym, co przed chwilą narysowało. Dziecko uczy się wtedy nazywać swoje uczucia.


Polecamy też

Dziecko, które lubi szkołę? To możliwe!

Dzieci w szkole
Opracowanie: 0Odyssey0
Źródło: http://www.sxc.hu
Paluszek i główka to szkolna wymówka. Nie bez powodu to powiedzenie jest znane kolejnym pokoleniom uczniów. Dzieci zazwyczaj nie lubią wstawać rano i chodzić do szkoły, dlatego też wymyślają nieraz bardzo kreatywne sposoby na ominięcie zajęć. Symulują choroby, zapominają plecaka z książkami, gubią zeszyty z odrobioną pracą domową. Czy można coś zrobić, aby dziecko chętnie chodziło do szkoły i lubiło się uczyć? Oczywiście, że tak!
Opracowanie: G.S.
20-03-01 07:11:18