X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Klinika leczenia niepłodności spełnia marzenia?

Posiadanie potomstwa to dążenie wielu par. Większość z nich nie ma problemu ze zrealizowaniem tego snu, ale są osoby, które o dzieci starają się od lat bez rezultatu. To właśnie dla tych par wyjściem jest klinika leczenia niepłodności.

Klinika leczenia niepłodności
Źródło: www.gyncentrum.pl
Całe leczenie rozpoczyna się od kompleksowych badań. Najpierw robi się badanie nasienia mężczyzny. Rozpoczyna się tak, gdyż badanie kobiety jest bardziej inwazyjne. Sprawdza się liczbę plemników, ich ruchliwość i inne parametry. Niewielka liczba plemników nie musi od razu oznaczać niepłodności. Oczywiście, występują wtedy kłopoty z zajściem w ciążę, ale przy dzisiejszym rozwoju nauki nie jest ono nierealne. Dlatego nawet kiepskie rezultaty tego badania nie powinny wpędzać w depresję. To szybciej wskazówka do dalszego działania.

Po wstępnych badaniach klinika leczenia niepłodności przypuszczalnie skieruje nas na wizytę u specjalisty endokrynologa. Ten lekarz pomoże wykluczyć zaburzenia hormonalne, które bardzo często są powodem kłopotów z zajściem w ciążę. Dobrze jest skorzystać z internetu i poszukać najlepszego specjalisty. Należy wpisać w wyszukiwarkę hasło, na przykład „endokrynolog Katowice” i otrzymamy długą listę lekarzy. Dobrze jest najpierw poznać opinie o nich, by nie narazić się na wizytę u lekarza, który potraktuje nas przedmiotowo.

Kiedy już dowiemy się na czym polega nasz problem może okazać się, że rozwiązaniem jest zapłodnienie in vitro. Należy bardzo uważać przy wyborze gabinetu. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę choćby „in vitro Opole” znajdziemy ogromną listę lekarzy parających się sztucznym zapłodnieniem. Nie łapmy jednak byle którego. Zapytajmy przyjaciół, sprawdźmy opinie lekarza i kliniki w internecie. Metoda in vitro jest kosztowna, więc musimy mieć gwarancję, że trafimy w ręce najlepszego specjalisty (kliknij po więcej).

A gdy już nam się poszczęści? Wyśniona ciąża to powód do ogromnej radości, ale też strachu. Warto wówczas być pod opieką świetnego lekarza, który zajmie się zdrowiem naszym i dziecka. Gdy chodzi o badania prenatalne koszt jest wysoki, część lekarzy nie chce wypisywać na nie skierowań, ale mimo wszystko warto je wykonać. Pozwolą na wczesne wykrycie ewentualnych wady i podjęcie leczenia.

Polecamy też

Ulice Warszawy znów rozkwitną na różowo!

Marsza Różowej Wstążki
Opracowanie: Media Forum
Źródło: Media Forum
Przed nami kolejna, 14. edycja Marszu Różowej Wstążki – ogólnopolskiej akcji propagującej profilaktykę raka piersi. Jak co roku, w Wielkiej Kampanii Życia – Avon Kontra rak piersi, przemaszeruje kilka tysięcy osób.


Maluchy są ogromną radością i cudowne jest to, że rozwój medycyny pozwala na leczenie bezpłodności.
Źródło: Gyncentrum
19-06-06 07:03:04