X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Do czego wykorzystać produkty LED?

Wygląd wnętrz mieszkania czy domu albo otoczenie czy podwórko da się wspaniale wyeksponować dobrze umieszczając różnego typu oświetlenie. Dziś wybór jest tak ogromny, technika oświetlenia do tego stopnia rozwinięta, że możemy uzyskać efekt zachwycający. Od kilku lat powoli odchodzi się od umieszczania w pokojach pojedynczego, górnego źródła światła. Naturalnie wszelkiego typu żyrandole wciąż pozostają w ofercie i nawet za wiele lat z niej nie znikną, ale na popularności zyskało oświetlenie z wielu źródeł. Wykorzystuje się halogeny, diody LED, lampy stojące. Mamy wielką dowolność i można zrobić tak naprawdę cokolwiek sobie wymarzymy.
Podwieszany sufit firmy Knauf
Opracowanie: Knauf
Źródło: www.knauf.pl
Możemy przy projektowaniu świateł skorzystać z pomocy fachowca w tej kwestii. Jeżeli zabierzemy się do tego samodzielnie istnieje szansa, że wyjdzie nie tak jak zaplanowaliśmy. Zbyt wiele różnych źródeł światła to chyba nawet gorzej niż zbyt mało. Profesjonalny fachowiec z uwagą obejrzy miejsca, które chcemy doświetlić – dom czy ogród, dobierze właściwe materiały i z detalami rozrysuje cały plan, w taki sposób że elektryk nie będzie miał kłopotu z poprowadzeniem kabli czy zamontowaniem odpowiednich elementów na właściwych miejscach - kliknij aby przeczytać.

Korzystajmy z rozwoju technologii. jeśli tylko pasują do naszego wystroju, powinniśmy zamontować taśmy czy paski LED. To ciąg diod zamontowanych na taśmie -jak sama nazwa wskazuje, zatem nie ma potrzeby montowania ich po jednej, co jest niezwykle ważne, gdy pragniemy dla przykładu umieścić je w listwie pod sufitem .

Żarówka energooszczędna
Opracowanie: Steven Fernandez
Źródło: www.flickr.com
Technika diod LED sprawdzi się tez w oświetleniu zewnętrznym. W ten sposób doskonale możemy podkreślić ciekawe zakątki w ogrodzie. Naświetlacz LED umieszczony na przykład na wjeździe, czy w okolicy huśtawki lub ukochanego, efektownego drzewa podkreśli w nocy odpowiednie fragmenty.

Polecamy też

Pod kloszem

Pod kloszem
Opracowanie: Repoort
Źródło: http://www.flickr.com/photos/repoort/321081988/
To, jak istotną kwestią jest odpowiednie oświetlenie wie każdy kto choć raz dekorował światłem wnętrze swojego mieszkania. W aranżacji wnętrz najważniejsze jest wzornictwo. Odpowiednio dobrany pod względem stylu, kształtu i koloru element oświetleniowy jest ważnym dodatkiem dekoracyjnym. Równie istotne znaczenie ma umiejscowienie źródła światła.


Można wykorzystać także ogrodzenie (zobacz masz więcej pytań?) LED. A nawet kilka. Odpowiednio umieszczony może pomóc oświetlić zbyt ciemny fragment wnętrza czy podwórka. Nie zapominajmy jednakże, by do robót montażowych zaangażować jak najlepszego specjalistę. Gdy chcemy założyć dużą ilość świateł niezwykle istotne jest bezpieczeństwo, łatwość dostępu i porządek we wszystkich kablach. Naturalnie prace powinny zostać wykonane solidnie, by nie okazało się, że w kilka tygodni po założeniu będziemy rozkuwać ścianę szukając jakiegoś wadliwego przewodu.

Światło jest bardzo ważne w pomieszczeniach jak i w ogrodzie. Świetnie dobrane może przydać mnóstwo uroku, podkreślić najefektowniejsze elementy i jednocześnie pozwoli ukryć te mniej reprezentacyjne. Poradźmy się projektanta oświetlenia, a z pewnością będziemy usatysfakcjonowani.

Sprawdź wyjątkową ofertę. Odkryj bogaty wachlarz produktów i kup nowoczesne halogeny led (idź tutaj).
19-03-09 07:19:03