X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Czy można połączyć gusta w kuchni z funkcjonalnością?

Opracowanie: CCI Sp. z o.o.
Każda prawdziwa gospodyni domowa marzy o praktycznie urządzonej i modnej kuchni. Nowoczesna kuchnia cechuje się minimalizmem i funkcjonalnym designem. Sprzęty kuchenne nie powinny stwarzać w kuchni wrażenia zbytniego okazałości. Im bardziej proste są meble kuchenne, tym korzystniej można rozplanować ułożenie mebli kuchennych. Nowomodna zabudowa kuchenna przypomina nadzwyczaj zarysowane figury matematyczne z uwypukloną fakturą, uchwyty zazwyczaj są prostolinijne, a fronty mebli z drewna bądź nieco lakierowane. oświetlenie oraz odpowiednie zestawienie kolorów ścian ma również ważne znaczenie – nowoczesne kuchnie są klarowne i zazwyczaj oszczędne w barwach.

Polecamy też

Zabudowa kuchni

kuchnia
Opracowanie: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Kuchnia jest sercem każdego domu. Dlatego z taką dbałością ją urządzamy - musi być praktyczna, funkcjonalna, wygodna, ale przede wszystkim dopasowana do naszych potrzeb. W takich wnętrzach nie ma miejsca na niepotrzebne sprzęty. Wszystko jest pochowane i jak najmniej widoczne. Tyczy się to także podstawowych sprzętów kuchennych, tj. piec, zmywarka, lodówka. Dlatego co raz więcej ludzi stawia na kuchnie będące w zabudowie.


W zmodernizowanej i funkcjonalnej kuchni musi być praktyczny sprzęt kuchenny do zabudowy. Oszczędny sprzęt kuchenny do zabudowy stanowi wręcz podstawę pragmatycznie zaplanowanej i wyposażonej kuchni. Zabudowanie sprzętów kuchennych pozwoli na skomponowanie homogenicznej, a jednocześnie stonowanej kuchni. Dziś można nabyć już nawet mikrofalówkę bądź ekspres do kawy, które można wbudować w szafki. roboty kuchenne zaliczane są również do praktycznych urządzeń, szczególnie dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i nie mają zbyt wiele czasu na pichcenie. Wielofunkcyjne roboty kuchenne nie tylko są substytutem sterty niepotrzebnych garnków i pokrywek, ale i dzięki nim można ugotować zdrowy i niskokaloryczny posiłek.

Opracowanie: Mebel Rust
Nabywając kuchenkę, należy również wybrać tę, która nie tylko oszczędza pieniądze, ale i jest najbardziej bezpieczna, zwłaszcza jeśli w domu jest ciekawski malec. Warto wziąć pod uwagę również typ nabywanej kuchenki- zarówno kuchnie gazowe, jak i elektryczne mają swoje złe i dobre strony. Kompromisem może być kuchenka gazowo-elektryczna, której płyta jest gazowa, a piekarnik elektryczny. Modna kuchnia niekoniecznie musi posiadać wbudowane sprzęty kuchenne- odważne i gustowne łączenie dwóch stylów w kompozycji z funkcjonalnością to często spotykany zestawienie w polskich domach. Pamiętać należy jednak, żeby łączone style nie były zbyt kontrastowe, gdyż często przebywamy w kuchni, a bardzo odważne zestawienie może męczyć nasz wzrok. Zanim zatem skomponujemy naszą idealną oraz gustowną kuchnię, warto porównać każdy sklep internetowy agd rtv w poszukiwaniu funkcjonalnych rozwiązań kompozycyjnych.
20-07-16 07:16:47