X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Nowoczesny druk - nie tylko dla promocji

Niecałe siedemset lat upłynęło, odkąd niejaki Gutenberg postawił pionierski zakład drukarski w Moguncji. To niezwykłe, jak ten Niemiec ulepszył świat. Od roku, gdy niemiecki wynalazca opracował drukowanie papieru, datuje się narodziny nowoczesności. Ułatwienie powielania książek dało podstawę do powstania europejskiej kultury.


Epson Stylus SX130
Opracowanie: Epson
Źródło: Epson
Bez druku w następnym stuleciu nie podniosłaby głowy reformacja. A obecnie? Spójrzcie chociażby na promocję – drukowanie ulotek (Zobacz propozycję: ) jest dzisiaj powszechne. Możecie sobie wyobrazić przepastne hale, w których setki ludzi dokładnie przepisuje i przerysowuje kolejne kartki? Tą drogą przed wynalazkiem czcionki ruchomej składano książki. A |drukowanie kalendarzy? Całość pojedynczo wypisywać, co za męczarnia.

Polecamy też

Co Polki kupują przez Internet?

zakupy
Opracowanie: inplus PR
Według majowych badań firmy Gemius, aż 88 procent internautek lubi robić zakupy w sieci. Najczęściej kupują książki i filmy w sklepach internetowych oraz odzież i biżuterię na aukcjach.


Przed chwilą, w której Gutenberg wynalazł ruchome czcionki, ogólnie większość mieszkańców była niepiśmienna. Książki były ekskluzywnym towarem. To wynika z kluczowego prawidła ekonomii. Jeśli coś jest kosztowne w produkcji, bo jest czasochłonne i potrzebuje sporej liczby pracowników, to wartość produktu finalnego będzie duża. A w średniowieczu rozwarstwienie społeczne było rzecz jasna ogromne. Książki kupowała zatem mała liczba ludzi, a jeszcze bardziej mikroskopijna grupa potrafiła je zrozumieć.

Jądrami kultury były monastyry, w których zakonnicy starannie przerysowywali ciężkie tomy, zazwyczaj kopie Biblii. Rozprzestrzenienie posiadania tej świętej księgi po wymyśleniu druku stało się najważniejszym paliwem przewrotów społecznych i religijnych. A w tym momencie popatrzcie, jak jest w 2012. Większość mieszkańców trzyma w domu literaturę, notesy, kalendarze, albumy. A słowo powstały dzięki czcionkom jest obecnie uparcie zastępowane przez technikę sieciowego przekazu.

Lecz to jeszcze nie koniec ery druku. Usługi drukarskie są ciągle niezbędne. Dzięki temu funkcjonuje prasa. To również jakby nie było najpopularniejsze narzędzie w reklamie. Druk ulotek, ogłoszeń, ogłoszeń napędza globalną ekonomię od prawie połowy wieku. Opłacenie dobrej firmy poligraficznej jest proste. Trzeba połączyć się z siecią, uruchomić Google i wkleić frazę „druk nazwa miejscowości” (np. „druk Kraków”) i dokonać wyboru z wielu widocznych opcji. drukowanie - (Tritex oferuje drukowanie na materiale)
19-04-30 07:21:03