X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kabina prysznicowa dla niepełnosprawnych

Osoby w podeszłym wieku albo niepełnosprawne ruchowo zwykle mają kłopoty z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Bywa też, że jest to dla nich wręcz nierealne. Z tego powodu domy osób niepełnosprawnych lub starszych bardzo często dostosowuje się do ich stanu stawiając w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o komfort, ale też o bezpieczeństwo.
łazienka
Opracowanie: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com
Kabiny prysznicowe dostępne są w różnych rozmiarach, mogą być szklane lub zrobione z pleksi, więc każdy znajdzie dla siebie coś ładnego i w stosunkowo niskiej cenie. Naturalnie, trzeba przygotować się na trochę bałaganu i hałasu w czasie remontu łazienki, ale zdecydowanie warto. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Idealna dla niepełnosprawnych kabina prysznicowa, to taka bez brodzika - montowana bezpośrednio na podłodze - aby nie trzeba było unosić nóg przy wchodzeniu do środka. Aby móc zamontować taką kabinę koniecznie jest odpowiednie wypoziomowanie podłogi - aby| woda spływała do odpływu, a nie rozlewała się na łazienkę. Dobrze jest zlecić remont - sprawdź profil elastyczny sprawdzonemu fachowcowi, wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko będzie zrobione na świetnym poziomie. Tutaj więcej:

Polecamy też

Czystość i porządek w łazience

Seria QUATTRO marki KOŁO
Opracowanie: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Piękna łazienka to nie tylko projekt i wykonanie, ale też porządek i czystość. Nawet najlepiej zagospodarowana przestrzeń straci urok, gdy powierzchnie pokryją się warstwą kurzu i kamienia. Rozwiązania technologiczne dostępne w produktach KOŁO ułatwiają sprzątanie i pozwalają uzyskać długotrwały efekt przy minimalnym nakładzie pracy.


łazienki, umywalki, wanny
Gdy już kabina jest zamontowana dobrze jest pomyśleć o pewnym ważnym elemencie wyposażenia. Chodzi o siedzisko prysznicowe. Najczęściej montowane jest bezpośrednio do ściany w kabinie, czasami ma nóżki, można je opuszczać, zatem nie przeszkadza innym domownikom w korzystaniu z kabiny.

Warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem, gdy któryś z domowników ma problemy, by poradzić sobie z używaniem wanny. Naturalnie, remont wiąże się z nakładami finansowymi, ale to bezpieczeństwo jest istotne i nie ma co zakładać, że jakoś to będzie. Bądźmy mądrzy zanim coś się stanie i nie pozwólmy, by wydarzył się jakiś wypadek. Jeśli mądrze to zaplanujemy, to uda nam się zmieścić w kwocie, która nas nie zrujnuje, a nasz dom stanie się przyjazny dla niepełnosprawnej czy starszej osoby.
20-03-02 13:11:14