X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kabina prysznicowa dla niepełnosprawnych

Osoby w podeszłym wieku albo niepełnosprawne ruchowo zwykle mają kłopoty z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Bywa też, że jest to dla nich wręcz nierealne. Z tego powodu domy osób niepełnosprawnych lub starszych bardzo często dostosowuje się do ich stanu stawiając w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o komfort, ale też o bezpieczeństwo.
łazienka
Opracowanie: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com
Kabiny prysznicowe dostępne są w różnych rozmiarach, mogą być szklane lub zrobione z pleksi, więc każdy znajdzie dla siebie coś ładnego i w stosunkowo niskiej cenie. Naturalnie, trzeba przygotować się na trochę bałaganu i hałasu w czasie remontu łazienki, ale zdecydowanie warto.

Czy taka tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę aplusdesign małopolsk, która odnosi się do omawianej sprawy, więc zapewne też Cię zainteresuje.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Idealna dla niepełnosprawnych kabina prysznicowa, to taka bez brodzika - montowana bezpośrednio na podłodze - aby nie trzeba było unosić nóg przy wchodzeniu do środka. Aby móc zamontować taką kabinę koniecznie jest odpowiednie wypoziomowanie podłogi - aby| woda spływała do odpływu, a nie rozlewała się na łazienkę. Dobrze jest zlecić remont - sprawdź profil elastyczny sprawdzonemu fachowcowi, wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko będzie zrobione na świetnym poziomie. Tutaj więcej:

Polecamy też

Czystość i porządek w łazience

Seria QUATTRO marki KOŁO
Opracowanie: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Piękna łazienka to nie tylko projekt i wykonanie, ale też porządek i czystość. Nawet najlepiej zagospodarowana przestrzeń straci urok, gdy powierzchnie pokryją się warstwą kurzu i kamienia. Rozwiązania technologiczne dostępne w produktach KOŁO ułatwiają sprzątanie i pozwalają uzyskać długotrwały efekt przy minimalnym nakładzie pracy.


łazienki, umywalki, wanny
Gdy już kabina jest zamontowana dobrze jest pomyśleć o pewnym ważnym elemencie wyposażenia. Chodzi o siedzisko prysznicowe. Najczęściej montowane jest bezpośrednio do ściany w kabinie, czasami ma nóżki, można je opuszczać, zatem nie przeszkadza innym domownikom w korzystaniu z kabiny.

Warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem, gdy któryś z domowników ma problemy, by poradzić sobie z używaniem wanny. Naturalnie, remont wiąże się z nakładami finansowymi, ale to bezpieczeństwo jest istotne i nie ma co zakładać, że jakoś to będzie. Bądźmy mądrzy zanim coś się stanie i nie pozwólmy, by wydarzył się jakiś wypadek. Jeśli mądrze to zaplanujemy, to uda nam się zmieścić w kwocie, która nas nie zrujnuje, a nasz dom stanie się przyjazny dla niepełnosprawnej czy starszej osoby.
20-07-11 07:16:05