X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Nie zapomnij o apteczce!

Nadchodzą urlopy, a zatem okres wyjazdów. Pakując torby i przygotowując samochód do drogi, nie wolno pominąć apteczki. Jej posiadanie może kiedyś nam albo bliskim ocalić życie.


Pomimo faktu, iż w naszym kraju nie ma prawnej konieczności posiadania apteczki w pojeździe, przed udaniem się w drogę koniecznie apteczki samochodowe to konieczność wyposażenia.

Apteczka samochodowa
Źródło: czarmed.pl

Apteczka samochodowa powinna zawierać kompresy wyjałowione, opatrunki, jodynę lub wodę utlenioną, bandaże i opaski uciskowe. Dobrze jest dorzucić jeszcze przewodnik pomocy przedmedycznej, koc termoizolacyjny i defibrylator aed. Nie są niezbędne np. młotki neurologiczne, lampy medyczne czy inny techniczny sprzęt. Wszystkie rzeczy są do zakupienia z łatwością w aptekach.

Apteczka turystyczna dla wędrujących na własnych nogach w zasadzie ma podobny skład do apteczki (przemysłowe zestawy pierwszej pomocy) samochodowej. Bez zastanowienia trzeba zrobić na nią zawsze nieco przestrzeni w bagażu.

Obok zakupów w aptece, warto poświęcić nieco czasu na poznanie niesamowicie przydatnego zagadnienia, jakim jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Wiedza, która kiedyś potrafi ocalić życie, jest łatwo dostępna w Internecie i broszurach z instrukcjami. Jeśli nie zaliczaliśmy lekcji Przysposobienia Obronnego w liceum, lub mało z nich już pamiętamy, poleca wybrać się na darmowy kurs organizowany często z różnych okazji przez ratowników medycznych.

Jeżeli chcesz poznać prezentowaną tematykę bardziej, wejdź na ten odnośnik, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci proponujemy.


1 2