X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak ochronić włosy przed niszczeniem się ze względu na zbyt częstą stylizację?

Każda z nas chce mieć piękną fryzurę. Nie ma znaczenia czy mamy włosy długie czy krótkie, proste czy kręcone, jasne czy ciemne - chcemy prezentować się świetnie. włosy świadczą o kobiecie. Kiedy są zdrowe, wypielęgnowane i uczesane z miejsca jesteśmy korzystniej postrzegane. Podstawą wszelkich zabiegów są odpowiednio dobrane do problemu włosów.
Jeśli masz łupież, to bezwzględnie zacznij stosować szampon na łupież.

wella maska do włosów
Opracowanie: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

zaniedbane, nijako obcięte - niszczą nam prezentację i nastrój. Warto poświęcić im kilka minut rankiem, żeby wyglądały wspaniale aż do wieczora.

Pokutują dalej mity, że modelowanie uszkadza włosy.

Jeśli zainteresował Cię opublikowany w tym miejscu materiał, bez wahania zobacz jeszcze towarzyszące informacje - one też są warte uwagi.

Wyjątkowo dobrze utrzymuje się to przeświadczenie jeśli idzie o prostownice do włosów. Nic bardziej błędnego - w największym stopniu szkodzi włosom pozostawienie ich samym sobie. Promienie słoneczne, zanieczyszczenia w powietrzu, niedostatek odżywek - oto prawdziwi wrogowie. Nowe prostownice mają ochronne powłoki, możliwość zmniejszania temperatury, a dodatkowo znaleźć kupić można mnóstwo środków chroniących włosy w czasie stylizacji na gorąco.

A koloryzacja? Też wcale nie musi włosów dewastować. Przede wszystkim wybierzmy polecaną markę. Na przykład firma farby Londa produkuje od dawna, są znane i polecane przez kobiety.

Do układania włosów należy także wykorzystywać kosmetyki polecanych marek - jak choćby Kemon. Używajmy ich jednak w niewielkich ilościach. Zwykle wystarczy nałożenie odrobiny pianki do włosów nadające objętość, by fryzura do wieczora pozostała w idealnym stanie. Naturalnie, najlepiej by było nie stosować w ogóle suszarki do włósów, ale bardzo nieliczne kobiety mają włosy, które samoistnie układają się wspaniale. Zwróćmy jednak uwagę na to, by suszyć włosy strumieniem chłodnego powietrza. Na pewno, zajmie to chwilę dłużej, ale warto poświęcić tych kilka minut dla zdrowia włosów.

Kiedy już ułożymy fryzurę dobrze jest ją utrwalić. Tu niezastąpiony jest. To naturalnie już nie ten środek, który stosowały nasze mamy i babcie, a który z włosów robił kask. Nowoczesne lakiery nie sklejają włosów, a sprawiają, że są sprężyste, miękkie i trzymają kształt.

Piękne włosy to najlepsza ozdoba, więc warto dbać o to, by były zadbane i ładnie ułożone.
22-02-25 07:01:02