X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Na zimne lato i mokrą jesień

Grzejniki łazienkowe z grzałką elektryczną
Opracowanie: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT
Z początkiem ciepłych wiosennych miesięcy, kiedy pogoda za oknem zapewnia komfortową temperaturę w mieszkaniach, zapominamy o grzejnikach. Aura jest jednak nieprzewidywalna: maj potrafi przynieść przymrozki, a początek jesieni bywa zimny i deszczowy. Co zrobić, żeby w domu było ciepło nawet poza sezonem grzewczym? Prostym i ekonomicznym rozwiązaniem jest grzałka elektryczna instalowana w grzejnikach.

Poza sezonem grzewczym instalacja centralnego ogrzewania nie działa – pranie schnie całymi dniami, a w pomieszczeniach panuje nieprzyjemny chłód. Na całe szczęście nie jesteśmy skazani na niskie temperatury wewnątrz domu. Każdy ma swoje sposoby na dogrzewanie mieszkania: trzymane na strychach i zakopane głęboko w szafach farelki i piecyki elektryczne. Minusem tych rozwiązań jest to, że zajmują sporo miejsca, zużywają dużo energii i w żaden sposób nie pomagają w suszeniu ubrań.

Grzejniki łazienkowe z grzałką elektryczną
Opracowanie: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT
Alternatywą dla urządzeń elektrycznych o dużym poborze mocy (termowentylatory, konwektory) są grzałki elektryczne instalowane bezpośrednio w grzejnikach centralnego ogrzewania. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykorzystania ciepłego grzejnika do suszenia, co jest niemożliwe w przypadku innych, zasilanych elektrycznie urządzeń do ogrzewania. Grzałki elektryczne są nieocenione, kiedy długotrwałe opady deszczu uniemożliwiają suszenie mokrych ubrań, a panująca wilgoć i niska temperatura potęgują uczucie chłodu.

Firma Instal-Projekt zadbała, by większość modeli dostępnych w ofercie obsługiwała grzałki elektryczne, które pozwolą na korzystanie z ich funkcji grzewczej zawsze, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Grzałka EGB jest sterowana termostatem mechanicznym, który umożliwia dobór optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest grzałka HOT2. Dzięki układowi sterującemu zapewnia ona niski pobór energii w stanie czuwania, a inteligentna kontrola pracy gwarantuje bezpieczne użytkowanie – urządzenie samo sygnalizuje awarię, a także zapobiega zamarzaniu wody. Innowacją w grzałce HOT2 jest nowoczesne sterowanie dotykowe i elegancki wygląd.

Grzejniki łazienkowe z grzałką elektryczną
Opracowanie: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT
Montaż grzałki to jednorazowa inwestycja i wygoda korzystania z grzejnika niezależnie od sezonu. To także nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu możemy cieszyć się ciepłem w mieszkaniu i wygodny sposób na suszenie ubrań w deszczowe i chłodne miesiące. Jest przy tym bezpieczna, wygodna i co równie ważne – zajmuje bardzo mało miejsca. Po zamontowaniu jest stałym elementem grzejnika, więc w razie potrzeby po prostu podłączamy ją do prądu i cieszymy się ciepłym grzejnikiem cały rok.
Opracowanie: Katarzyna Kolasińska
19-01-17 14:16:02