X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Pierwsze supertelefony z układem Tegra 3

Supertelefon z układem Tegra 3
Opracowanie: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Firma NVIDIA przedstawiła na targach Mobile World Congress pierwsze supertelefony oparte na procesorze mobilnym NVIDIA® Tegra® 3: HTC One X, LG (więcej na ten temat tutaj) Optimus 4X HD, ZTE Era, smartfon Fujitsu oraz K-Touch Treasure V8.

Nowa wersja procesora mobilnego Tegra 3 przeznaczona do zastosowania w supertelefonach może pracować z szybkością do 1,5 GHz. Sercem układu Tegra 3 jest unikalna architektura 4-PLUS-1, która zapewnia wyjątkową wydajność i niesamowitą energooszczędność oraz 12-rdzeniowy procesor graficzny. Dzięki temu układ Tegra 3 jest do pięciu razy wydajniejszy od Tegry 2, pierwszego dwurdzeniowego procesora na świecie.

„Ten rok będzie rokiem telefonów czterordzeniowych”, twierdzi Michael Rayfield, dyrektor generalny działu urządzeń mobilnych w firmie NVIDIA. „Cztery rdzenie to jednak za mało. W procesorze Tegra 3 zastosowaliśmy wyjątkową architekturę 4-PLUS-1, dzięki której użytkownicy otrzymują długi czas pracy na baterii, a w razie potrzeby również wysoką wydajność.”

Supertelefon z układem Tegra 3
Opracowanie: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Pięć nowych supertelefonów z układem Tegra 3 zapewniają wyjątkową płynność przeglądania stron internetowych, możliwość korzystania z gier o wysokiej jakości i bezproblemową pracę z wieloma aplikacjami jednocześnie, gwarantując przy tym długi podatek (czytaj też czas pracy) na akumulatorze.

Każde z nowych urządzeń pozwala na uruchomienie gier zoptymalizowanych dla procesora Tegra 3, które wyróżniają się większym realizmem, dynamicznym oświetleniem, efektami fizyki i wysoką rozdzielczością. Gry te można pobrać za pomocą Tegra Zone, bezpłatnej aplikacji firmy NVIDIA dostępnej w sklepie internetowym Android Market, która pełni funkcję galerii najlepszych tytułów zoptymalizowanych pod procesory Tegra.

Najważniejsze informacje i kluczowe fakty:
- Częstotliwość zegara procesorów Tegra 3 dla supertelefonów może sięgać nawet 1,5 GHz. Nowy układ cechuje się:
- Unikalną architekturą procesora centralnego 4-PLUS-1, która zawiera wyjątkowo energooszczędny, piąty rdzeń
- Dwunastordzeniowym procesorem graficznym GeForce, który wyróżnia się trzykrotnie wyższą wydajnością graficzną od procesora Tegra 2 i obsługuje efekt stereoskopowego 3D
- Nowymi silnikami odtwarzania materiałów wideo, obsługującym pliki w wysokiej rozdzielczości (1080p high profile, 40 Mbps)
Źródło: Tabasco PR
Opracowanie: Jacek Brol
20-08-11 17:21:20