X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Antyczne meble - moda czy pasja?

meble antyczne
Opracowanie: D Arcy Norman
Meble antyczne są doskonałym dopełnieniem stylowych i eleganckich wnętrz. Stare bogato zdobione szafy czy sofy będą doskonale komponowały się w eleganckich salonach, sypialniach, bibliotekach, jadalniach oraz kuchniach. Nie są to tylko ciężkie kredensy, wielkie szafy czy masywne stoły i toaletki, ale także lustra, dzieła sztuki, lampy czy stare zegary.

Miłośnicy antyków zbierają je latami, aby móc wyposażyć dom według własnego pomysłu. Najbardziej eleganckie i tym samym najbardziej pożądane są meble drewniane. Naturalny buk, orzech czy dąb doskonale prezentuje się w każdym pomieszczeniu. Obecne metody pielęgnacji, zapewniają im długowieczność i pozwalają tym samym cieszyć się antykami przez długie lata.

W wielu sklepach z antykami odbywa się również renowacja mebli. Można także podjąć się odnowy w domu - wystarczy zakupić kilka narzędzi oraz uzbroić się w czas i cierpliwość. Są rozmaite sposoby, które umożliwiają tanio odświeżyć zużyty mebel.
Renowacji poddaje się również dzieła sztuki. Jednak w tym przypadku sami jesteśmy w stanie odnowić tylko ramę, płótnem powinien zająć się już specjalista.

Największym powodzeniem cieszą się szafy, regały i nieduże szafki. Jednak równie pożądane są stylowe meble kuchenne. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że kuchnia jest sercem domu i jej wystrój jest jedną z najważniejszych kwestii przy wyposażaniu domu czy mieszkania.

Skupy antyków co jakiś czas przechodzą prawdziwe oblężenie. Moda przychodzi i odchodzi. Są jednak osoby, które niezależnie od trendów uwielbiają starocie i antyczne przedmioty. Latami poszukają upragnionej rzeczy w różnych antykwariatach, skupach czy galeriach. Za stare antyczne zegary, które będą pasowały do wystroju ich wnętrza domu, mogą zapłacić naprawdę sporo, gdyż antyki to ich największa pasja.

Jak wiadomo ceny takich mebli mogą osiągać naprawdę zawrotne kwoty, dlatego większość pasjonatów wyszukuje perełki na aukcjach internetowych bądź targach staroci. W każdym większym mieście odbywają się takowe przynajmniej raz na miesiąc. Jednak tam również ceny mogą być dość wysokie, gdyż sprzedawcy zazwyczaj zdają sobie sprawę z wartości sprzedawanych przedmiotów. Jeśli więc chcemy nabyć coś w niskiej cenie i nie przeraża nas przegrzebywanie się przez stos gratów, warta polecenia jest miejscowość Czacz pod Poznaniem. Wszyscy jej mieszkańcy żyją z handlu antykami, starociami czy też po prostu zwykłymi gratami. Jeśli dobrze poszukamy jesteśmy w stanie znaleźć nawet meble biedermeier pamiętające jeszcze XVIII-wieczną Anglię.

Artykuł zaczerpnięty z: Antyczne meble - moda czy pasja?

Paulina
18-03-12 14:05:02