X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Ochrona pełna elegancji - drewniane okiennice

Okiennice drewniane marki POL-SKONE
Opracowanie: POL-SKONE
Źródło: POL-SKONE
Drewniane okiennice dodają budynkom niepowtarzalnego klimatu i uroku. Są pięknym i oryginalnym elementem wyróżniającym każdy rodzaj elewacji. Spełniają przy tym także istotną rolę użytkową - latem chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, w zimie zaś stanowią dodatkową barierę dla mrozu, wiatru czy gradu.

W okresie letnim, kiedy wysokie temperatury dają się we znaki, pomieszczenia, w których okna skierowane są na wschód, południe lub zachód narażone są na nadmierne nagrzanie. Dzięki zastosowaniu tradycyjnych okiennic lamelowych nie tylko ochronimy wnętrza przed działaniem promieni słonecznych, ale także podkreślimy unikalną estetykę całej bryły budynku. Okiennice stanowią również ochronę przed opadami, wiatrem, uszkodzeniami mechanicznymi rkstyl.com.plokna czy w końcu – wtargnięciem intruza.

Funkcjonalność i szyk
Okiennice POL-SKONE wykonane z wysokiej jakości drewna sosny lub dębu to element, który może być montowany nie tylko w zabytkowych dworkach czy kamieniczkach. Świetnie sprawdzą się również w modernistycznych budynkach, gdzie nowoczesność łączy się z tradycyjnymi elementami architektonicznymi. Okiennice POL-SKONE wykonane są z lameli o wymiarach 13x46 mm osadzonych w ramie o grubości 42 mm. Dostępne są w wymiarach do 2400 mm wysokości i 900 mm szerokości skrzydła. Wykończone czteropowłokowym systemem transparentnym lub trzypowłokowym systemem kryjącym dają niemal nieograniczone możliwości dopasowania koloru zarówno do naturalnych odcieni pozostałych elementów drewnianych jak i innych materiałów budowlanych. Dzięki dostępnym odcieniom palety RAL możliwe jest odważne zestawienie barw w przypadku śmiałych aranżacji fasady w budynkach typu high-tech.

Producent oferuje okiennice mocowane na trzy różne sposoby: do ramy okna - kliknij hiperłącze - – po zamknięciu okiennica całkowicie chowa się w murze zapewniając lepszą ochronę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi; mocowane na własnej ościeżnicy okiennicy – otwory okienne są dodatkowo zabudowywane listwami drewnianymi, co podnosi walory estetyczne okna, zachowując przy tym jego funkcjonalność; mocowane do muru – sposób najbardziej tradycyjny – okucie okiennicy mocowane jest bezpośrednio do ściany budynku. Do okiennic dobrać można trzy warianty wystroju zawiasów i dwa typy zamknięć – pojedyncze i centralne.

Drewniane okiennice POL-SKONE świetnie sprawdzą się zarówno w murowanych jak i drewnianych budynkach mieszkalnych, altanach czy domkach letniskowych. Ten ponadczasowy element architektoniczny doda im intrygującego, dyskretnego uroku.
Opracowanie: Katarzyna Konat
17-12-04 19:01:02