X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Konsola do gier Video – świetny sposób na hobby

Ten artykuł jest dla wszystkich tych, którzy nie posiadali nigdy konsoli, ani nie mają pojęcia, czym ona w istocie jest i do czego może być używana. Wyjaśnię też, czym się ona różni od komputera, jakie są jej typy i komu ją można najmocniej polecić.
Konsola (e-sklep) to w istocie komputer, odróżniający się od normalnego peceta funkcjonalnością. Jest to urządzenie przeznaczone wyłączne do gier wideo. Konsoli nie możemy po zakupie ulepszać, dokupując świeższe elementy, tak jak praktykuje się to w przypadku klasycznego komputera. Stanowi ona zamkniętą całość, do której można podłączyć tylko części zewnętrzne, takie jak karty pamięci, pady, sprzęt muzyczny i monitor.
Na rynku aktualnie znaleźć można kilka wartych uwagi urządzeń. Japońskie Sony wydawało dwie generacje konsol - Playstation 2 i Playstation 3. Microsoft ma w sprzedaży Xbox 360, japońskie Nintendo zaś Wii. Ceny konsol lepszych technologicznie dochodzą do 1500zł, zależnie od fakultatywnych dodatków. Taniej można dostać Playstation 2 – tutaj ceny oscylują wokół 700zł za nowy sprzęt.
Gry na konsole w Blackgames


Na wszystkie cztery najpopularniejsze konsole wydano mnóstwo interesujących pozycji, głównie strzelanek (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościowych. Warte uwagi gry na PS2 to zdecydowanie Guitar Hero, w którym możemy udawać najzdolniejszych gitarzystów.

Zastanawiasz się, jaki jeszcze portal omawia tak samo użyteczne treści? Kliknij oraz zerknij na ofertę (https://www.vectorsoft.pl/), do której odsyłacz jest tu!

Zarekomendować trzeba też niezrównaną grę wyścigową Gran Turismo 4. Na PS2 stworzono wiele klasycznych już serii, takich jak Tony Hawk Pro Skater, FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS3 (e-sklep), ze względu na lepszą specyfikację, posiadają o wiele lepszą grafikę. Najważniejsze przeboje to God of War, Call of Duty, L.A. Noire, Battlefield i Killzone. Konsola Microsoftu zaś posiada nawet bogatsze spektrum. Niektóre gry na XBOX 360 wspierają wyjątkowy kontroler Kinect, co pozwala na wykrycie ruchu gracza i przeniesienie go na ekran. W gatunku znajdziemy mnóstwo pozycji sportowych i zręcznościowych. Konsola ta również szczyci się wybitną polską grą RPG Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.


Polecamy też

Gry wideo nie tylko dla dzieci

Obecnie modne są gry na PS3, gry na xbox 360 lub – mniej znane – gry na 3DS. Konsole oraz urządzenia przenośnie wyparły już proste gry planszowe. Od pewnego czasu trwa spór o to, która konsola jest najlepsza. Konsole do gier wideo marki Sony, czyli Playstation 3 oraz firmy Microsoft, czyli Xbox 360 proponują tzw. exclusivy, czyli gry wydawane wyłącznie na jedną z platform. Konsole mają opcję dołączania dodatków|akcesoriów, jakim jest Kinect dla Xboxa lub Move do playstation.


Ostatnio modne stały się wygodne netbooki i tablety, oferujące stały dostęp do internetu. Interesującą opcją dla każdego posiadacza takiego sprzętu mógłby być zakup konsoli. W ten sposób można wygodnie oddzielić relaks od zajęć zawodowych.
19-04-13 07:20:05