X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Modna łazienka w ciemnych kolorach

Modna łazienka w ciemnych kolorach
Opracowanie: DEANTE
Źródło: DEANTE
Elegancka, oryginalna, niepowtarzalna – łazienka utrzymana w ciemnych kolorach, to rozwiązanie dla osób ceniących sobie nowoczesną stylistykę i odważne rozwiązania. Koniec z dominacją bezpiecznych, jasnych kolorów w łazience. Pomieszczenie to przestało pełnić jedynie praktyczną funkcję. Jego ciekawa aranżacja jest równie ważna, co projekt salonu dywaniki (dalsze informacje) kuchni. Dzięki produktom deante, łazienka stanie się nie tylko wygodna, ale również oryginalna i stylowa.

Czerń z szarością lub bielą
Czerń świetnie prezentuje się w łazience, ale zanim przystąpimy do remontu, warto zastanowić się nieco nad planowanymi zmianami. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, iż kolor ten optycznie zmniejsza wnętrze. Z tego powodu ciemne kolory mogą zdominować obszerny salon kąpielowy, ale już niekoniecznie niewielką łazienkę w blokach. Czy to oznacza, iż musimy zrezygnować z czerni, granatu czy grafitu? Nie – Deante proponuje połączenie ich z jasnymi barwami – srebrnymi lub aluminiowymi bateriami czy panelami natryskowymi. Nie należy obawiać się też czarno-białego kontrastu – wcale nie jest on banalny i oklepany. Biel reprezentować może jedynie ceramika, ale o jej akcenty warto pokusić się także na ścianach czy podłodze. Może to być dodatek w postaci drobnej mozaiki w szachownicę, zastosowane na większej powierzchni biało-czarne kafle (te duże optycznie powiększą łazienkę) lub całe ściany utrzymane w jednym lub drugim kolorze. Do zestawienia tego można też wprowadzić inne akcenty. Podczas gdy grafity i szarości stonują się z czarnymi elementami, jeszcze lepiej podkreślając eleganckie wnętrze, intensywna czerwień nada mu nieco szalonego i nietuzinkowego kontrastu. Przed zastosowaniem czarnego koloru powstrzymywać może też praktyczna kwestia utrzymania porządku. Faktycznie, czarne i lśniące powierzchnie bezlitośnie zdradzają zaschnięte krople wody czy kurz, wystarczy zastąpić je matową wersją, a sprzątanie nie będzie nastręczało znacznie więcej trudności, niż w przypadku łazienek utrzymanych w jasnych tonacjach.

Strefa kąpielowa
Modna łazienka w ciemnych kolorach
Opracowanie: DEANTE
Źródło: DEANTE
Eleganckie, czarno-grafitowe wnętrze wymaga też odpowiednich dodatków. Świetnie z kolorami tymi komponuje się aluminium i chrom. Znajdziemy je w armaturze, łazienkowych wieszakach czy drobnych dekoracjach. Aby utrzymać stylowy charakter wnętrza muszą być one wysokiej jakości, wówczas pełnić będą nie tylko swą użytkową funkcję, ale staną się dodatkową ozdobą. Funkcje te łączy w sobie panel natryskowy Jaguar Round firmy Deante. Motywem przewodnim w zaprojektowanym przez polskiego architekta Pawła Dudziaka panelu jest krąg – kształt o idealnej linii. To jeden z tych elementów wyposażenia, który stanowić może o charakterze wnętrza. Oszczędność formy - anodowane aluminium, okrągła deszczownica, dysze i minimalistyczna słuchawka – to tyle o wyglądzie Jaguar Round. Jeśli ktoś ponad wygląd przedkłada zaś względy praktyczne, do wyboru panelu przekonać może go termostatyczna bateria, możliwość kierowania wody z różnych dysz, system anti-calc czy też górna głowica deszczowa.

Łazienka utrzymana w ciemnych barwach nie musi być mroczna ani zimna. Odpowiednia aranżacja, dobór oświetlenia i dodatków pozwoli stworzyć wnętrze eleganckie i komfortowe, w którym codzienna kąpiel stanie się ekskluzywnym przeżyciem.
Opracowanie: Magdalena Skibka
24-01-11 19:02:41