X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Szybka naprawa zamków

Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś przypadkiem zatrzasnąć drzwi od mieszkaniu, garażu czy drzwiczki od samochodu zostawiając klucze w środku. Nie jest to przyjemna chwila, niesie z sobą mnóstwo nerwów i zazwyczaj nawet nie mamy pojęcia co wówczas począć. Powinniśmy na tego typu wydarzenia gdzieś w portfelu czy w telefonie mieć zapisany numer do firmy, która trudni się pomocą w tego typu sytuacjach.
Jeżeli idzie o awaryjne obfituje w specjalistów w tej gałęzi. należy poszukać w sieci, aby uświadomić sobie jak dużo ich jest. Powinniśmy jednakże sprawdzić to zanim będzie nam konieczna pomoc. Tak dmuchając na zimne. O wiele większy komfort psychiczny będziemy odczuwać, kiedy w sytuacji awaryjnej będziemy musieli tylko zadzwonić pod wpisany wcześniej numer, a nie gorączkowo najpierw wynajdywać właściwego fachowca, a później się z nim umawiać na być może nieodpowiedni dla nas termin.

Polecamy też

Co zrobić gdy zaginie przelew?

Pieniądze, monety
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Przelewy stały się dla nas codziennością. Możemy dokonywać ich praktycznie z każdego miejsca na świecie przy pomocy komputera lub nawet telefonu. Ich zaletą jest oszczędność czasu, wygoda i bezpieczeństwo. Zdarza się jednak, że w wirtualnej przestrzeni wysłane pieniądze nie docierają do odbiorców.


zamek
Opracowanie: Winkhaus
Źródło: Winkhaus
Prosty sposób, by tego rodzaju specjalistę znaleźć wprowadzając w wyszukiwarkę frazy w rodzaju. Tak zazwyczaj bywa, że otwieranie drzwi przez ślusarza wiąże się od razu ze zmianą zamków.
Wkładka dwustronna, niezależnie otwierana
Opracowanie: Winkhaus
Źródło: Winkhaus
Najczęściej nie da się ich uratować, ponieważ należy je rozwiercić i w ten sposób otworzyć. Zwłaszcza gdy są to solidne zamki uznanych firm. Wówczas być może okaże się, że należy przeprowadzić jeszcze innego typu procedury. Często zamki to nie tylko prosta zapadka ale również bolce wchodzące w ościeżnice i podobne takiego typu rozwiązania.

Należy znaleźć przykładowo hasło „Gerda Warszawa”, żeby przekonać się ile różnego rodzaju rozwiązań można wykorzystać w jednym zamku. Oczywiście, zapewnia to większe bezpieczeństwo ale i stanowi kłopot, kiedy musimy drzwi otworzyć awaryjnie. Wówczas zwykły ślusarz (producent ślusarki aluminiowej) z wiertarką nie przyjdzie nam z pomocą i potrzebna jest firma oferujące pomoc fachowców w otwieraniu każdego typu skomplikowanych zamków.
1 2