X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zakopane - turystyczna wyprawa. Co radzą eksperci

Opracowanie: www.nartyslowacja.pl
Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest zapierające dech w piersiach o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują szczyty gór. W obrzeżach miasta ma lokalizacjechoćby Tatrzański Park Narodowy. Zakopane położone jest u stóp Tatr, co umożliwia coroczną zorganizowanie pucharu świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Sanatoria i hotele wypoczynkowe zapraszają zapaleńców górskich z kraju i całego świata przez cały rok. Różnorodna baza hotelowa sprzyja turystyce i odpoczynkowi. Jeżeli jednak chodzi o noclegi to Zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem zalecane jest przejrzeć oferty kilku pensjonatów.

Tatry
Opracowanie: Szift
Źródło: www.flickr.com
Jedną z najczęściej obejrzanych atrakcji jest kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę. turyści z zamiłowaniem korzystają również z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch bądź kolei liniowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Ponadto liczne festiwale i imprezy folklorystyczne takie jak Jesień Tatrzańska czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągają wielu turystów. Zakopane jest także punktem wyjściowym na większość szlaków turystycznych w Tatry.

Jeżeli wybieramy apartamenty to Zakopane oferuje nieco bardziej atrakcyjne cenowo opcje latem. Jednakże uroki gór i piesze wycieczki najlepiej planować przecież we wrześniu. Planując wyjazd do zakopanego lub okolic warto wcześniej znaleźć informacji o atrakcjach, propozycjach pobytu dla całej rodziny, grupy bądź turysty indywidualnego w zależności od gustów. Zakopane nie jest niewielkim miastem i nietrudno się w nim zapuścić w nieznane tereny, należy nie zapomnieć też zatem o zakupie atlasu miasta.
Tatry
Opracowanie: hosiawak
Źródło: www.flickr.com
Na niektórych planach miasta wskazane są noclegi w Zakopanem. Zakopane pozwala również poznać obyczaje góralskie i język, a przeważniesmak oscypków. Restauracje i karczmy regionalne zawierają w swojej menu także grzańce winne i specjały góralskie. Latem można pojechać do Aquaparku, a zimą jeździć po stokach górskich na nartach bądź na desce.

Przed wyjściem na górski szlak turystyczny, warto sprawdzić pogodę, temperaturę, prędkość wiatru oraz warunki biometeorologiczne. Podczas pieszych wycieczek górskich należy być rozważnym i ostrożnym. Zakopane to także zachwycające zabytki, pomniki, muzea, teatr o mnogim repertuarze. Po wyznaczonych ścieżkach można także planować wypady rowerowe. Przed wejściem na Gubałówkę, górale i góralki pokazują stragany, bałamucąc turystów jedzeniem i oryginalnymi strojami.

Polecamy też

Odkryj Zakopane

Domy jednorodzinne z YTONGa
Opracowanie: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest fascynujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują wierzchołki gór. Sanatoria i pensjonaty wypoczynkowe zapraszają miłośników gór z kraju i całego świata przez cały rok. Różnorodna baza hotelowa sprzyja turystyce i odpoczynkowi. Jeżeli jednak chodzi o Zakopane to oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem warto przejrzeć oferty kilku pensjonatów.


Pełna lista ofert noclegów w Zakopanem na . Zakopane (upoluj okazje na atrakcje w Zakopanem www.witowextreme.pl/) www.eholiday.pl/tanio-zakopane-50281.html
18-06-22 15:21:15