X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Trendy „Barwy Natury”

Nuta przeszłości
Opracowanie: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
Dom to nasze miejsce na ziemi. Bezpieczna przystań, dająca poczucie ukorzenienia, trwałości, stabilizacji. To miejsce, do którego wraca się z ochotą, nawet z najpiękniejszych zakątków świata. Dbamy o nie, by czuć się w nim dobrze, wypoczywać i czerpać z niego pozytywną energię. Niewyczerpanym źródłem inspiracji do kreowania własnych wnętrz jest otaczająca nas natura. Z jej bogactwa korzysta Śnieżka, która dla linii barwy Natury opracowała 4 trendy kolorystyczne.

Miejskie przestrzenie
„Mniej znaczy więcej” to słynne stwierdzenie architekta Miesa van der Rohe doskonale opisuje trend, w którym dominują szarości w różnych odcieniach i zestawieniach. Nowoczesna i minimalistyczna stylistyka trendu stanowi neutralne tło i pozwala wyeksponować inne barwy.
Kolory radości
Opracowanie: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
Szarość potrafi być zaskakująca - jej niebieskawe, fioletowawe czy zielonkawe odcienie zmieniają się w różnym oświetleniu, tworząc ciekawe efekty kolorystyczne.

Natura na własność
Zieleń, stanowiąca podstawę trendu, to barwa równowagi. Łączy chłód i spokój błękitu z ciepłem, blaskiem i aktywnym działaniem barwy żółtej. Inspirowana naturą zieleń, w zależności od odcienia, może ożywiać i optycznie powiększać wnętrza. Nie może jednak zdominować całości pomieszczenia, dlatego też łączona jest z błękitem nieba, krokusowym fioletem, kolorem niebiesko-zielonym czy bielą.

Nuta przeszłości
Miejskie przestrzenie
Opracowanie: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
Trend stanowi odzwierciedlenie tęsknoty za przeszłością i przedmiotami z „duszą”, które posiadają swoją własną historię. Inspiracja stylistyką lat minionych przyjmuje tu charakter stylu vintage, często też łączy ze sobą stare i współczesne wzory. Doskonale sprawdzą się tu wiekowe komody, czy stylowe krzesła, które obite tkaniną w intensywnym kolorze zyskają nowy wizerunek. W kolorystyce dominują chłodne beże, zszarzone róże, kakaowe brązy i wrzosowy fiolet.

Kolory radości
Intensywne kolory stymulują kreatywność, dodają energii i pobudzają do działania. W nawiązującym do pop-artu trendzie „Kolory radości” energetyczne, mocno nasycone barwy odgrywają główną rolę. Całość jest nowoczesna i dynamiczna, a duża intensywność kolorów złagodzona zostaje dodatkami bieli, beżu lub ecru.
Źródło: RedPen.pl
Opracowanie: Melania Wojas
18-12-15 07:15:02