X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak dobrać bezpieczne prezenty!zabawki dla dzieci?

Przychodzi taki czas, kiedy w czasem zupełnie niespodziewanie stajemy się rodzicami. W takim momencie jedną z podstawowych spraw, o którą zaczynamy się bać, jest wyprawka dla niemowlaka. Podobnie z dokonaniem wyboru zabawki dla dzieci, aby być pewnym, że nasz nowo narodzony człowieczek jest bezpieczny.

Polecamy też

Producenci zabawek dla dzieci

Zabawki, zabawa
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Zabawki dla najmłodszych to dziś gigantyczny przemysł. Pełne regały wszelkiego typu rzeczy, ogromny wybór, wszelkiego typu barwy, materiały. Dystrybutorzy zabawek ścigają się w wypuszczaniu nowszych o wiele lepszych, coraz bardziej interaktywnych i mających wspomagać rozwój przedmiotów koniecznych dla każdego dziecka.


Często pomocni bywają, oczywiście, rodzice, którzy nie boją się inwestować w wyprawkę dla niemowlaka i powiedzą, co i jak należy pozałatwiać, jak zaaranżować wystrój pokoju, jak urodzić i jak radzić sobie z niemowlakiem. Najbardziej boląca kwestia tkwi w tym, że najprawdopodobniej, przez wzgląd na wiek, niezbyt dobrze odnajdują się w dzisiejszej sytuacji i mogą dać wmówić sobie coś, co rzutuje na rozwoju naszej pociechy.

zabawki
Opracowanie: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store
Pora więc zakasać rękawy i poznać informacje dotyczące tego, co i jak może nasze dziecko jeść, ale i czym może się bawić. Zaskakująco zabawka dla dziecka, to dosyć ważki temat, obok którego nie należy obojętnie przechodzić, przed i w trakcie wybierania zabawek.

Po pierwsze warto poszukać w internecie lub pozyskać biuletyny dotyczące tego, jakie zabawki są najbardziej właściwe dla grupy wiekowej naszego bobasa, mówiąc tu o niemowlakach, wielkiego wyboru nie mamy. Po wybraniu grupy i podstawowych reguł bezpieczeństwa związanych z wyprawką dla niemowlaka, jak miękkie zabawki o niemożliwych do zmiażdżenia, niepołykalnych fragmentach, jak , istotne jest, by zapoznać się z tymi mniej znanymi.

Pomaga w tym nam nie tylko prawo państwowe, które nie wyraża zgody na to, by na terenie Polski sprzedawać zabawki dla dzieci oraz kołyski dla niemowląt, które nie są w stanie zmieścić się w ramach reguł bezpieczeństwa, ale bardzo potrzebna jest również w tej kwestii Unia Europejska.

meble   zabawki
Opracowanie: FM Gawin
Źródło: FM Gawin
Uczynienie zbieżnym prawa pozwala wycofać z rynku zabawki dla dzieci, które mogą okazać się niebezpieczne dla naszych pociech. Istotne jest zatem, czy wybrana wyprawka dla niemowlaka, w której znajdują się m.in. zabawki, spełnia wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa i jakości. Można sprawdzić to przypatrując się dokładnie opakowaniu lub pudełkom wszystkich produktów które są związane z dziećmi. Zwykle oznaczenia, których szukamy, są łatwo widoczne i sugestywne, posiadają certyfikat wspólnego dla wszystkich krajów prawa europejskiego i opis grupy wiekowej dzieci, dla której są najwłaściwsze.
18-06-22 15:21:15