X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak dobrać bezpieczne prezenty!zabawki dla dzieci?

Przychodzi taki czas, kiedy w czasem zupełnie niespodziewanie stajemy się rodzicami. W takim momencie jedną z podstawowych spraw, o którą zaczynamy się bać, jest wyprawka dla niemowlaka. Podobnie z dokonaniem wyboru zabawki dla dzieci, aby być pewnym, że nasz nowo narodzony człowieczek jest bezpieczny.

Polecamy też

Jak zorganizować przyjęcie we Wrocławiu

Wielu z nas przynajmniej parę razy w życiu staje przed koniecznością zorganizowania jakiejś imprezy okolicznościowej. Organizujemy przyjęcie weselne, chrzciny, komunię dla dziecka, czasem dostajemy polecenie by zorganizować firmowy bankiet. Jest tego wiele, więc dobrze jest wiedzieć jak się do tego zabrać. Istnieją tak właściwie dwa rozwiązania.


Często pomocni bywają, oczywiście, rodzice, którzy nie boją się inwestować w wyprawkę dla niemowlaka i powiedzą, co i jak należy pozałatwiać, jak zaaranżować wystrój pokoju, jak urodzić i jak radzić sobie z niemowlakiem. Najbardziej boląca kwestia tkwi w tym, że najprawdopodobniej, przez wzgląd na wiek, niezbyt dobrze odnajdują się w dzisiejszej sytuacji i mogą dać wmówić sobie coś, co rzutuje na rozwoju naszej pociechy.

zabawki
Opracowanie: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store
Pora więc zakasać rękawy i poznać informacje dotyczące tego, co i jak może nasze dziecko jeść, ale i czym może się bawić. Zaskakująco zabawka dla dziecka, to dosyć ważki temat, obok którego nie należy obojętnie przechodzić, przed i w trakcie wybierania zabawek.

Po pierwsze warto poszukać w internecie lub pozyskać biuletyny dotyczące tego, jakie zabawki są najbardziej właściwe dla grupy wiekowej naszego bobasa, mówiąc tu o niemowlakach, wielkiego wyboru nie mamy. Po wybraniu grupy i podstawowych reguł bezpieczeństwa związanych z wyprawką dla niemowlaka, jak miękkie zabawki o niemożliwych do zmiażdżenia, niepołykalnych fragmentach, jak , istotne jest, by zapoznać się z tymi mniej znanymi.

Pomaga w tym nam nie tylko prawo państwowe, które nie wyraża zgody na to, by na terenie Polski sprzedawać zabawki dla dzieci oraz kołyski dla niemowląt, które nie są w stanie zmieścić się w ramach reguł bezpieczeństwa, ale bardzo potrzebna jest również w tej kwestii Unia Europejska.

meble   zabawki
Opracowanie: FM Gawin
Źródło: FM Gawin
Uczynienie zbieżnym prawa pozwala wycofać z rynku zabawki dla dzieci, które mogą okazać się niebezpieczne dla naszych pociech. Istotne jest zatem, czy wybrana wyprawka dla niemowlaka, w której znajdują się m.in. zabawki, spełnia wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa i jakości. Można sprawdzić to przypatrując się dokładnie opakowaniu lub pudełkom wszystkich produktów które są związane z dziećmi. Zwykle oznaczenia, których szukamy, są łatwo widoczne i sugestywne, posiadają certyfikat wspólnego dla wszystkich krajów prawa europejskiego i opis grupy wiekowej dzieci, dla której są najwłaściwsze.
18-06-22 15:21:15