X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Czy da się na długo wyprostować włosy?

Aktualna moda na proste włosy sprawia, iż wiele osób kupuje prostownice do włosów, które umożliwiają na samodzielne i codzienne poprawianie fryzury w domowym zaciszu. Przy wyborze prostownicy należy jednak przeanalizować czy nie uszkodzi ona zbytnio włosów.
Powłoka prostownicy powinna ustrzec nasze włosy przed wysoką temperaturą. Gatunek powłoki prostownic dostosowywany jest do grubości włosów.

wella maska do włosów
Opracowanie: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Zła jakość prostownicy może nie tylkobyć przyczyną pogorszenia stanu naszych włosów, ale i uniemożliwić efektywne prostowanie. Gdy włosy mają podatność do falowania, lakier do włosów po prostowaniu może służyć jako utrwalacz. Lakier do włosów powinien być rozprzestrzeniany równomiernie oraz w niezbyt dużej ilości, żeby włosy za bardzo się nie scaliły.Ważna jest też
suszarka do włosów wysokiej jakości.

Lakier do włosów może zastąpić pianka, guma bądź odpowiedni żel utwardzający. pianki do włosów utrzymują lekkośćwłosów, pozwalając na zachowanie sprężystości włosa. Żel w większości wypadków pozwala na modelowanie i nabłyszczanie bardzo krótkich bądź krótkich uczesań. Guma modelująca natomiast nie wysycha zbyt ekspresowo, gwarantując układanie oryginalnych fryzur. Na rynku znajdują się również szampony i odżywki, sprzyjające prostowaniu się włosów. Z kolei stosowanie określonych odżywek i szamponów regenerujących sprawi, iż nasze włosy mimo używania prostownicy, będą silne i niezniszczone. Można zastosować również balsamy hegron regenerujące bądź wzmacniające stan włosa.

Korzystając z suszarki do włosów i grzebienia można również wyprostować lekko falujące i świeżoumyte włosy. Taki sposób stylizacji włosów nie musi być jednak koniecznie efektywny. W dodatku należy wziąć pod uwagę, że im bardziej nasze włosy się kręcą i falują, tym trwalszego utrwalacza trzeba rozpylić na fryzurę. Skuteczne wyprostowanie włosów jest jednak krótkotrwałe, gdyż na drugi dzień zazwyczaj efektu już nie widać.

Codzienne prostowanie oraz jednoczesne korzystanie z farby do włosów color touch może przyczynić się do tego, iż nasze włosy stracą nie tylko swoją połysk, ale i zdrowie. Jeśli farbujemy włosy, należy wybrać farbę bądź szampon koloryzujący przyjazny włosom. Londa farby i olejek arganowy zapewniają nie tylko błyszczący kolor czy długotrwały skutek, ale zaliczane są do fachowych kosmetyków fryzjerskich. Czasami warto dać jednak włosom odetchnąć, bowiem codzienne prostowanie włosów nie sprzyja ich dobrej kondycji.
22-06-29 07:01:04