X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Boazeria z korka

Trendy ekologiczne na dobre zagościły w aranżacjach wnętrzarskich. Ciepłe elementy wykończenia, wykonane z drewna, lnianych i bawełnianych tkanin powszechnie zestawia się z surowymi elementami aranżacji i wyposażenia. Amatorzy aranżacji utrzymanych w ciepłych tonacjach z pewnością docenią urodę i właściwości korka, który wielkimi krokami wraca na salony.

Sypialnia, boazeria korkowa
Opracowanie: Dom Korkowy Sp. z o.o.
Źródło: http://domkorkowy.waw.pl

Boazeria korkowa, czyli korek na ścianę
Ściana, boazeria korkowa
Opracowanie: Dom Korkowy Sp. z o.o.
Źródło: http://domkorkowy.waw.pl
Wyłożenie ściany korkiem jest obecnie dość popularną praktyką, tak jak stosowanie boazerii, która do niedawna kojarzyła się z PRL-owskimi aranżacjami. Określenie boazeria nabrało obecnie nowego znaczenia i warto się nią zainteresować. Drewniane okładziny ścienne, dzięki odpowiedniej obróbce konserwującej mogą być ozdobą każdego typu pomieszczenia. Nawet kuchni i łazienki, które są najbardziej narażone na działanie wody, tłuszczu i silnych detergentów.

Boazeria korkowa doskonale prezentuje się w zestawieniu z monochromatycznymi białymi meblami. Rysunek korka jest wówczas dekoracją samą w sobie. Dla kontrastu warto wprowadzić kolorowe dodatki, które nadadzą wystrojowi energii. Korek ścienny jest doskonałym materiałem wykończeniowym nie tylko ze względu na walory estetyczne. Jego błony komórkowe są bardzo elastyczne, dlatego wykazuje dużą odporność na odkształcenia. Ponadto materiał jest niezwykle lekki.

Panele korkowe i płytki korkowe, czyli korek na podłodze
Parkiety korkowe są nadzwyczaj odporne na zużycie i ścieranie. Okładziny korkowe zaleca się do pomieszczeń, w których przebywają alergicy, gdyż nie absorbuje kurzu. Wielu producentów systemów podłogowych zaczęło go stosować w technologii produkcji. podłoga (odkryj stronę) korkowa, jest lekka, ciepła i znacznie wytrzymalsza niż tradycyjne podłogi drewniane.
Panele korkowe dostępne są w dwóch wersjach: klejonej do podłoża, bądź łączonej na zamki. Druga opcja nadaje się do powtórnego rozłożenia i ułożenia podłogi w innym miejscu.
Ponadto, bogactwo dekorów oraz kolorów podłóg i okładzin korkowych pozwala na dobór materiału do każdego typu pomieszczenia i stylistyki aranżacji.
Opracowanie: A.B.
22-05-27 11:10:45