X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Co po maturze? Szkoła policealna!

Co po maturze? Szkoła policealna!
Opracowanie: iStock.com
Źródło: iStock.com
Maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości. Ze statystyk udostępnionych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wynika, że aż 20 proc. młodych Polaków nie zdało w tym roku matury. Dla tych, którzy planują powtarzać egzamin w przyszłym roku, dobrym rozwiązaniem będzie szkoła policealna.

Aby zostać przyjętym do takiej placówki należy mieć wykształcenie średnie, jednak zdana matura nie jest konieczna. Na polskim rynku obecnych jest ponad 200 szkół policealnych. Absolwenci mają więc w czym wybierać.

- Do TEB edukacja nie trzeba zdawać egzaminów, bo podczas rekrutacji liczy się jedynie kolejność zgłoszeń – mówi Adam Zawielak. - Jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego najlepiej przystąpić do rekrutacji jak najszybciej.

Rekrutacja krok po kroku
- Przed wyborem szkoły warto uświadomić sobie swoje mocne strony, zastanowić nad zdolnościami – przekonuje Adam Zawielak, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży TEB Edukacja.

Szkoły policealne oferują wiele kierunków jednorocznych, które pozwolą rozwinąć zainteresowania lub zdobyć zawód, dzięki czemu rok przerwy w edukacji nie będzie stracony. Kierunki, które trwają dwa semestry to między innymi opiekun medyczny, asystentka stomatologiczna, rejestratorka medyczna, charakteryzator, wizaż i stylizacja paznokci, grafika komputerowa, projektant stron internetowych czy administrator sieci.

Słuchacze, którzy chcą przystąpić do nauki w szkołach TEB Edukacja muszą przedstawić świadectwo ukończenia szkoły średniej lub jego odpis, kwestionariusz osobowy dostępny w szkole, zaświadczenie lekarskie oraz ksero dowodu osobistego i kilka zdjęć.

E-pakiet
TEB Edukacja uruchomiła dla swoich słuchaczy autorski projekt, w ramach którego mogą oni otrzymać tablety na cały okres trwania nauki. W zależności od wybranego kierunku oraz miasta tablet może być darmowy materiały (zobacz informacje) dostępny w abonamencie miesięcznym w wysokości 35 zł lub 65 zł.

- E-pakiet to dobre rozwiązanie dla osób, które na co dzień korzystają z internetu i są otwarte na nowe rozwiązania. Na tablecie można przechowywać notatki i podręczniki, a przy tym jest on dużo wygodniejszy i bardziej poręczny niż grube zeszyty czy książki – tłumaczy ekspert z TEB Edukacja.

W ramach e-pakietu słuchacze mogą również korzystać z kursów e-learningowych oraz e-konsultacji z ekspertami. Po zakończeniu nauki szkoła daje swoim słuchaczom możliwość wykupienia tabletu. Ceny zaczynają się już od symbolicznej złotówki.

- Zależy nam, aby nasi słuchacze mieli dostęp do najnowszych technologii. Tablety ułatwiają naukę, a dzięki mobilnemu internetowi umożliwiają rozwój zainteresowań oraz dostęp do wszelkich informacji – podsumowuje Adam Zawielak, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży TEB Edukacja.
Opracowanie: M.G.
19-09-04 15:05:04