X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

W jaki sposób wybrać odpowiedni sprzęt AGD do zabudowy w kuchni?

Dobrać odpowiedni sprzęt agd do zabudowy to często prawdziwa zagadka. Przed zakupem ważne jest dogłębne poznanie swoich potrzeb i możliwości. Ważne jest bowiem aby sprzęt agd do zabudowy był przemyślanym zakupem, aby służył Ci przez lata.


Sprzęt AGD
Opracowanie: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust
W dzisiejszych czasach okap to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni, podobnie jak lodówka czy piekarnik. Musi być nie tylko odpowiednio zainstalowany, ale również dobrany. Na rynku jest bogata oferta producentów krajowych jak również zagranicznych. Urządzenia takie jak okapy zrobione są z przeróżnych tworzyw, dostępne w wielu kształtach i kolorach.

Okap może spełniać funkcję pochłaniacza lub wyciągu. Jako pochłaniacz nie jest podłączony do ciągu wentylacyjnego, pracuje wtedy w systemie zamkniętym. Zasysane powietrze przechodzi przez system filtrów zatrzymujących tłuszcze oraz substancje zapachowe, następnie już czyste powietrze wydmuchiwane jest znowu do kuchni. Okap może też pracować jako wyciąg. Jest wtedy podłączony do kanału wentylacyjnego. Ważne, że aby okap spełniał swoją funkcję, powinniśmy do pomieszczenia dostarczyć wystarczającą ilość świeżego powietrza. Czasami wystarczy otworzenie okna czy drzwi.

Generalnie każdy okap, może pracować równie dobrze jako pochłaniacz lub jako wyciąg. W jaki sposób będzie zainstalowany, zależy to od Twoich własnych potrzeb i technicznych możliwości. Podjęcie decyzji o wyborze nowej lodówki do zabudowy powinna być dobrze przemyślana.

Opracowanie: Zelmer
Jest to sprzęt, który będzie nam służyć wiele lat a więc decyzja o wyborze konkretnego modelu lodówki nie powinna być przypadkowa. Na początku należy sobie odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Pierwszorzędne z nich to jak wiele osób będzie korzystało z lodówki oraz ile masz miejsca w kuchni na nowy sprzęt. Ważny jest również tryb życia jaki prowadzą użytkownicy. Przede wszystkim czy jadają w domu czy częściej poza nim. Nie ma potrzeby kupować dużej chłodziarko-zamrażarki do małego aneksu kuchennego, którego używają raptem dwie osoby. Z drugiej strony dla wieloosobowej rodziny maleńka lodówka bez zamrażalnika to za mało.

Jedne z najważniejszych rzeczy na które powinnaś zwrócić uwagę przy zakupie lodówki to: pojemność, funkcja oddzielnych agregatów, klasa energetyczna, funkcja non frost, funkcja automatycznego odszraniania i funkcja automatycznego odszraniania, klasa oraz zdolność zamrażania, zewnętrzny panel sterujący, wymiarylodówki i inne funkcje dodatkowe.

Jeśli nie gustujesz w widoku sterty brudnych naczyń a ręczne zmywanie jest dla Ciebie udręką i stratą czasu i przy tym zależy Ci na mniejszym zużyciu wody i energii, kupno taki jak zmywarka do zabudowy to słuszna decyzja.

Zmywarka do kuchni to nie są zmarnowane pieniądze, a wręcz przeciwnie - duża oszczędność energii, wody, a co najważniejsze naszego czasu.

Jeśli uważasz, że opisywany tutaj post jest cenny oraz szukasz czegoś podobnego, to kliknij ponadto ten link, a odnajdziesz więcej informacji projektowanie stacji paliw.

Zmywarka jest dobrą inwestycją pieniędzy, które zwrócą się automatycznie w postaci niższych rachunków za wodę i prąd. Znacznie mniejsze zużycie wody niż w przypadku ręcznego zmywania, w związku z tym mniejsze zużycie prądu. Nie mówiąc już o zaoszczędzonym czasie, który możesz przeznaczyć na znacznie bardziej pożyteczne zajęcia niż zmywanie naczyń w kuchni.

Opracowanie: Mastercook
Sprzęty takie jak piekarnik do zabudowy oraz płyta kuchenna są bardzo popularne. Kuchnie elektryczne do zabudowy można stosować w domach czy mieszkaniach, w których brakuje instalacji gazowej. Zdobywają one swych zwolenników także dzięki różnorodności funkcji, jakie mają w wyposażeniu, a także dlatego, że są bardziej estetyczne i łatwiejsze w utrzymywaniu czystości niż kuchnie gazowe. Mówi się, że koszty przy używaniu kuchni elektrycznej są większe niż rachunki w przypadku kuchni gazowej. Jest tak rzeczywiście, jednak, jeżeli wybierze się odpowiednie urządzenie, a także przestrzega się zasad jego użytkowania, różnica ta staje się prawie niewidoczna.

Elektryczny piekarnik daje dużo więcej możliwości niż piekarnik gazowy. Firmy wyposażają piekarniki w wiele funkcji, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie kuchni. Funkcje piekarników elektrycznych to: grzałka dolna, grzałka górna. Obecność grzałki dolnej i górnej pozwala na najbardziej tradycyjną metodę pieczenia. Piekarnik nagrzewa się zarówno z dołu, jak i od góry, pozwala tym samym na równomierne pieczenie ciast, chleba czy innych potraw. Kolejną funkcją jest termoobieg tzn. równomierna cyrkulacja gorącego powietrza. Piekarnik może dodatkowe funkcje jak opiekacz, grill. Ma wtedy możliwość opiekania i grillowania potraw takich jak ryby, mięso czy kiełbasa. Idealnie sprawdza się także w trakcie robienia tostów i zapiekanek, jak również w fazie końcowej pieczenia np. pizzy. Opiekacz można ustawiać razem z grzałką górną, co przyspiesza pieczenie. W trakcie zakupu kuchni elektrycznej trzeba zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo. Praktycznie każdy model ma podwójną lub potrójną szybę w drzwiczkach, dzięki której ich zewnętrzna strona nie nagrzewa się zbytnio. W sklepie internetowym znajdują się również urządzenia ze specjalną blokada przed dziećmi która uniemożliwia otwarcie drzwiczek. Może to być w formie specjalnej dźwigni lub odpowiedni sposób usytuowania rączki.

Minimalizm w kuchni
Opracowanie: Franke
Źródło: Franke
Przy wyborze sprzętu takiego jak płyta gazowa czy płyta elektryczna mamy wiele możliwości. Czeka nas kolejne podjęcie ważnej decyzji.

W kuchniach gazowo – elektrycznych płyta jest głównie tradycyjną płytą gazową, tak więc posiada jej wszystkie cechy. W przypadku płyt mieszanych w których jeden lub dwa palniki są zamienione na pola elektryczne, które mogą być ceramiczne lub żeliwne. Jest to dosyć praktyczne rozwiązanie. Pozwala to na gotowanie zarówno na gazie jak i na płycie elektrycznej i zapobiega problemom z przygotowaniem posiłku, jeśli jedno ze źródeł zasilania zostanie nagle odcięte, np. podczas awarii.

Płyty elektryczne to zazwyczaj płyty ceramiczne, niezwykle rzadko zdarzają się płyty żeliwne.Powoli one wychodzą już z użycia w kuchniach. Gotując na płytach ceramicznych należy pamiętać o podstawowych zasadach, a mianowicie dobierać rozmiar naczynia do wielkości palnikai także używać naczyń z płaskim dnem. Zalecamy również wyłączać pole do grzania chwilę przed zakończeniem gotowania, gdyż utrzyma ono swą wysoką temperaturę. Korzystanie z danych wskazówek pozwoli na bardziej oszczędne użytkowanie kuchni.

Więcej na Stronie
24-04-19 07:01:04