X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Czy znasz swoje prawa – urlop to ważna rzecz

Lato to czas, gdy najwięcej bierze urlop wypoczynkowy.Najczęściej w okresie letnich miesięcy wybieramy sobie dwa tygodnie, które chcielibyśmy mieć wolne. Czasami zdarza się, że pracownicy decydują się na dłuższy urlop wypoczynkowy na jesień, albo w czasie wiosny. Zwłaszcza, gdy jadą do egzotycznych krajów, gdzie tych parę tygodni nie ma znaczenia gdy chodzi o pogodę, lub odpoczywają aktywnie. Górskie wyprawy zdecydowanie lepiej uprawia się we wrześniu i październiku niż w połowie lipca, kiedy w górskich okolicach przez większość czasu leje.

Opracowanie: Siedlisko Morena
Warto wiedzieć jakie są warunki i normy prawne brania urlopów różnego typu. Zwłaszcza jeżeli jesteś kobietą, warto, żebyś dowiedziała się jakie przysługują ci prawa, kiedy na przykład będziesz chciała pójść na urlop - https://www.eccotravel.eu/indie/ - macierzyński.

To bardzo przykre, ale ciągle działają pracodawcy, którzy robią wszystko by pozbyć się z przedsiębiorstwa kobiet, które niedawno urodziły dziecko. Jeszcze gorzej są postrzegane, jeżeli zdecydują się na urlop (znajdź więcej) wychowawczy. To bardzo smutne, że kobietom, które pragną spędzić z potomstwem pierwsze lata jego życia tak ciężko jest później wrócić na rynek pracy. Nawet pomimo tego, że ciągle się doszkalają, są na bieżąco z tym, co wydarza się w ich branży itp. Dobre jest to, że takich zdarzeń jest coraz mniej, lecz ciągle to kobieta musi się upominać o swoje prawa.

Polecamy też

Turystyka i rekreacja - czy warto studiować?

Studenci
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Każdy maturzysta, który ma zamiar rozpocząć studia magisterskie, musi zmierzyć się z poważnym wyborem - jaki kierunek kształcenia wybrać? To zwłaszcza ważna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na kolejne 5 lat życia młodego człowieka ale również na następującą karierę i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, razem ze zmianami globalnej i ogólnokrajowej koniunktury.


Rodzinne zabawy na zdrowie!
Opracowanie: istockphoto.com
Źródło: istockphoto.com
Z pewnością warto sprawdzać regularnie w jaki sposób zmieniają się przepisy. Od tego może zależeć całkiem sporo, przykładowo ilość dni urlopu nam przysługująca, czas pracy, okresy trwania umów i wiele innych ważnych aspektów. Kobiety podejmujące decyzję o macierzyństwie powinny od razu sprawdzić jak wygląda aktualne prawo pracy w odniesieniu do urlopów macierzyńskich, wychowawczych, dni na opiekę nad dzieckiem. Naturalnie też młody ojciec powinien dowiedzieć się, ile dni ustawy przewidują dla niego na opiekę nad maluchem. Nie wymaga to dużego wysiłku, wszystkie ustawy znajdziemy bez problemu w internecie. Tak też z łatwością odszukamy artykuły pisane przez prawników, komentujące zmiany w przepisach. Niezwykle ważne jest, abyśmy zdawali sobie sprawę z tego, że mamy prawo do wypoczynku. Przemęczony pracownik to pracownik nieefektywny. Zatem korzystajmy z urlopu, oderwijmy się chociaż raz w roku od zawodowych stresów, żeby nabrać sił i świeżego spojrzenia na swoją pracę.
22-06-22 10:01:33