X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Dekorowanie wnętrz na wiosnę

Łazienka, naklejki dekoracyjne na ścianę
Opracowanie: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl
Wiosna tuż tuż, a tych, którzy nie mogą doczekać się jej przyjścia, zachęcamy do subtelnej metamorfozy wnętrz.

Po każdej zimie, z utęsknieniem, oczekujemy na ciepłe promienie słońca i z niecierpliwością wypatrujemy pierwszych oznak wiosny. Jednak zanim to nastąpi, czeka nas jeszcze kapryśny okres przedwiośnia, kiedy to na przemian jest raz ciepło, a raz mroźnie.

Zanim wiosna zakwitnie za oknami, możemy samodzielnie zadbać o odpowiedni wystrój i zaprosić ją do naszych wnętrz nieco wcześniej. Motywami przewodnimi dekoracji na wiosnę powinny być: kwiaty, liście, motyle, oraz kolory: zielony, żółty oraz barwy wiosennych kwiatów.

Jednym ze sposobów na ożywienie wnętrza jest zawieszenie w oknach i w drzwiach wiszących ozdób, które pod wpływem wiatru czy dotyku ożyją i zaczną tańczyć. Wieczorny nastrój pomogą rozświetlić girlandy kolorowych lampek.

Na podłodze można rozłożyć trójwymiarowy zielony dywan, przywodzący na myśl świeżą, wiosenną trawę, a w pokoju dziecięcym mniejsze dywaniki w kształcie motylków i kwiatków. Aranżację tkaninami doskonale uzupełnią kolorowe poduszki, zasłony lub rolety.

Dywanik w kształcie motyla
Opracowanie: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl
Aby zatrzymać wiosnę na dłużej, do dekoracji ścian można użyć naklejek i malunków szablonowych. Naklejki z wizerunkami kwiatów nadają się do ozdoby każdego pomieszczenia w mieszkaniu: od sypialni po pokój dziecka. Naklejki można przyklejać na ściany i meble. Niektóre nadają się do wielokrotnego użytku. Jeśli więc nie będą się dobrze prezentowały w wybranym miejscu, można je łatwo odkleić i przykleić w nowe miejsce. Na koniec wiosennego sezonu naklejki ścienne można bez trudu usunąć, by zrobić miejsce na kolejne, sezonowe dekoracje.

Łazienka, naklejki dekoracyjne na ścianę
Opracowanie: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl

Do ożywienia wnętrza wystarczy też jedna rolka tapety. Na tle pastelowych odcieni wspaniale prezentują się wielobarwne lub gładkie doniczki z wiosennymi kwiatami, takimi jak: żonkile, hiacynty i tulipany.

O ile po doniczkowe nowalijki trzeba wybrać się do centrum ogrodniczego, to pozostałe pomysły można zrealizować w sklepie internetowym Kids Town.
Źródło: Sisu
Opracowanie: Magdalena Wrzosek
19-04-04 07:20:03