X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Litery dekoracyjne do pokoju dziecięcego

Pokój dziecka, literki dekoracyjne
Opracowanie: Kids Town
Źródło: Kids Town
Litery, służące do przekazywania informacji, mogą pełnić także funkcję dekoracyjną. Pewnie dlatego ich różnorodne kształty podbiły serca projektantów wnętrz i pojawiają się w każdym zakątku mieszkania.

Pokój dziecka to pomieszczenie, w którym literki powinny pojawiać się w różnorakiej formie. Ze względu na walory estetyczne i dydaktyczne.
Oswajanie z kształtami liter i nazywanie elementów otoczenia, przegotowuje do nauki pisania i czytania. Jak powszechnie wiadomo, dzieci najchętniej i najlepiej uczą się poprzez zabawę. Dlatego wpiszmy litery na stałe w dekoracje dziecięcego pokoju.

Literki, dekoracje do pokoju dziecka
Opracowanie: Kids Town
Źródło: Kids Town
Na ścianie można umieścić naklejki w kształcie kolorowych literek. Jeśli wybrane miejsce okaże się nieodpowiednie, naklejkę można z łatwością odkleić i przekleić. Z zestawem naklejek wyruszamy na wyprawę po domu oznaczając napotkane przedmioty właściwą literą: L jak tak (pełna treść), S jak stół i tak dalej. To doskonała zabawa dla maluszka poznającego nowe słowa i dla przedszkolaka poznającego alfabet.

Kolorowy alfabet może znaleźć się także na podłodze w pokoju malucha. Litery na dywanie mogą posłużyć do nauki i zabawy w wymyślanie wyrazów. Wymyślanie słówek zaczynających się na literę, na której dziecko stoi, pozwala wzbogacić jego słownictwo i przypomina grę planszową. Edukacyjna gra w litery może być przydatna także do nauki języków obcych!

Dywan z literkami do pokoju dziecka
Opracowanie: Kids Town
Źródło: Kids Town

Starsze dzieci, które posiadły już umiejętności płynnego czytania i pisania mogą wykorzystać literki do łączenia w napisy określające ich indywidualność, lub przypominające o ważnych sprawach. Tutaj naklejki z Kids Town mogą zostać użyte do tworzenia barwnych haseł na ścianach. Na aplikacjach tablicowych można pisać kredą lub flamastrem. Zmieszczą się na nich: notatki, plan lekcji, ważne sprawy do zapamiętania, definicja, której trzeba się nauczyć do szkoły, albo... zakaz wstępu.

Naklejki, aplikacje, gry planszowe i dywany z modnym motywem liter znajdziesz w sklepie internetowym Kids Town.
Źródło: Sisu
Opracowanie: Aleksandra Makuch
18-08-01 13:20:02