X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Rozliczanie kadr i płac w 2012

Mając swoją firmę powinniśmy zwracać dużą uwagę na mnóstwo kwestii. W przypadku, jeśli jest to jednoosobowa działalność gospodarcza oczywiście dobrze musimy przestrzegać punktualnego odprowadzania składek ZUS, odpowiednio księgować wszelkie faktury i koszty, w odpowiednim momencie i bezbłędnie rozliczać podatki – jest tego mnóstwo.


Świnka skarbonka
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Możemy robić to samodzielnie, używając popularnych systemów do prowadzenia księgowości. Umożliwiają one wysyłanie wszystkich dokumentów przez Internet. Nawet gdy nie mamy własnego podpisu elektronicznego wystarczy, jeśli przedstawimy w Urzędzie Skarbowym pełnomocnictwo dla osoby pracującej w firmie udostępniającej program i nie musimy każdego miesiąca osobiście iść z dokumentami. Naturalnie żadna księgowa wspierająca firmę dostarczającą program nie zrobi nic za nas. Możemy się w każdej sytuacji poradzić, lecz wszystkie faktury tworzymy samodzielnie i to my i tylko my ponosimy odpowiedzialność za popełnione błędy. Pamiętajmy o tym. Zdarza się że osoby używające takich systemów księgowych w ogóle nie zwracają uwagi na dokumenty, które podpisują i wysyłają, a grozi to sporymi konsekwencjami. W najlepszym wypadku koniecznością pójścia do urzędu celem poprawienia błędu, ale i mandaty nie są niczym dziwnym.

Księgowość, finanse
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Oczywiście możemy zlecić prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej lub księgowej działającej na własną rękę. Wtedy mamy większą pewność, że nasza dokumentacja przygotowana jest w odpowiedni sposób.

Pragniesz zobaczyć inne równie praktyczne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj doradztwo kredytowe wrocław, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Musimy jednak zwracać uwagę na to, żeby w terminie zawiadamiać naszą księgową o wszelkich finansowych działaniach. To daje większe poczucie bezpieczeństwa – przecież dokumenty wystawia wykształcona w odpowiednim kierunku osoba z doświadczeniem, lecz nie możemy zapominać o odpowiedzialności. Zwracajmy uwagę na działania naszej księgowości.

Sytuacja staje się jeszcze bardziej zawikłana, jeśli zatrudniamy pracowników. Nawet jeżeli jest ich zaledwie paru powinniśmy dowiedzieć się choćby podstaw na temat rozliczania kadr i płac. Nie warto szarpać się z tym we własnym zakresie. Wszędzie odszukamy fachowców. Jeśli chodzi o zlecenia kadr i płacy, Warszawa to miasto, gdzie wykwalifikowanych specjalistów mamy bardzo wielu.

Jeśli znajdziesz w przedstawianym artykule coś wartościowego dla Ciebie, to bez zwłoki zobacz koniecznie również te informacje - tam także przeczytasz dużo podobnych informacji.

Nie ma co oszczędzać na takim pracowniku. To ogromny dział i z pewnością przyda się osoba, która będzie w stanie doskonale zorganizować rozliczenia.


Przeczytaj wyjątkową ofertę na przykład:
Usługi finansowe w Warszawie