X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Ekspresowa metamorfoza – malowanie jednej ściany

Zielona ściana doda spokoju i elegancji
Opracowanie: PARA Paints
Źródło: PARA Paints
Lato to idealna pora na gruntowne zmiany w wystroju. Dzień jest dłuższy, mamy więcej wolnego, a długie letnie wieczory aż proszą się o odpowiednią oprawę kolorystyczną. Może się jednak zdarzyć, że będzie nam szkoda czasu, energii lub zachodu na malowanie całego pomieszczenia. W tym wypadku idealnym sposobem jest pomalowanie tylko jednej ściany. Taki mały zabieg, potrafi zdziałać cuda.

Musimy być gotowi na to, że odnowiona ściana stanie się niejakim centrum pomieszczenia, będzie ściągać spojrzenia i uwagę. W tym wypadku trzeba uważnie wybrać nie tylko odpowiedni kolor, ale też połysk i wytrzymałość pokrycia. Do tego celu najlepsza będzie farba PARA Elite Ceramic 4090, dostępna w szerokiej gamie barw i odcieni. Jej elegancki błysk typu eggshell przypominający skorupkę jajka doskonale wygląda na ścianie, dając niespotykany efekt.

- Jeśli decydujemy się na zabieg pomalowania jednej ściany na inny kolor jest to zazwyczaj wyrazista barwa – mówi Mariusz Kaperczak, Brand Manager PARA Paints w Polce. – Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać farbę, dedykowaną właśnie do intensywnych kolorów. PARA Paints Elite Ceramic 4090, dzięki zawartości ceramicznych mikrokuleczek wydobywa głębie barw i doskonale sprawdza się nawet w ciemnych odcieniach. Czerń, granat czy fiolet to kolory możliwe do uzyskania dzięki tej farbie – dodaje.

Po pierwsze kolor
Czerwona ściana ożywi wnętrze
Opracowanie: PARA Paints
Źródło: PARA Paints
Wszystko zależy od barwy, która dominuje w danym pomieszczeniu. Nie chodzi tylko o ściany – decydujące mogą się okazać meble albo dodatki typu zasłony lub ramy obrazów. Główna wskazówka brzmi: nowy kolor musi nawiązywać dialog z już istniejącym elementem. Na przykład, w błękitnym pokoju z brązowymi meblami można pomalować jedną ścianę na kolor kawowy. Wystrój momentalnie nabierze cech wysublimowanej elegancji.

Jeśli pomieszczenie jest całe urządzone w żywych, energicznych kolorach – np. zielone ściany i pomarańczowe dodatki – możemy stonować i zgłębić jego charakter przez zabawę z odcieniami. Jedna ciemnozielona ściana pomiędzy limonkowymi uspokoi nieco wnętrze, a przy tym nie wprowadzi dodatkowego chaosu w już i tak kolorowym pokoju.

Po drugie miejsce
Przy planowaniu remontu musimy pamiętać, by wybrać odpowiednią ścianę. Ściana (istotnie odnajdziesz parcienaszklo.com.plMalowanie jednej ściany stało się łatwym i niezwykle efektywnym rozwiązaniem dla ludzi znudzonych starym wystrojem. Jest to dobry sposób na jednoczesne unowocześnienie i podniesienie elegancji całego mieszkania, przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów.
Opracowanie: Magda Zbieraj
20-05-13 07:18:13