X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

W sypialni maluszka

Przyjście dziecka na świat niesie ze sobą wielkie zmiany, między innymi w wystroju i wyposażeniu wnętrza. Jednak reorganizacja przestrzeni domowej nie musi od razu obejmować wydzielenia osobnego pomieszczenia sypialnianego dla dziecka.

Na obmyślenie funkcjonalności pokoju dziecięcego mamy więc nieco więcej czasu. Wystrój wnętrza powinien przede wszystkim wzbudzać poczucie bezpieczeństwa u malucha. Wybór odpowiednich mebli, koloru wnętrza i rodzaju oświetlenia, to elementy, które wybieramy na początku. Decydują one o stylistyce aranżacji. Natomiast rozmieszczenie oraz rodzaj oświetlenia pomogą wykreować atmosferę przytulności i wyciszenia, w której maluch odpręży się i spokojnie uśnie. Kiedy najważniejsze elementy aranżacji zostaną już wybrane, pora na urocze dodatki i dekoracje, które stanowią o wyjątkowości azylu niemowlaka.
Kolejną ważną rzeczą jest odpowiedni dobór pościeli. Ulubiona poduszka, kołdra i kocyk na popołudniowe drzemki to absolutna podstawa. Zaleca się aby materiały z których je wykonano były antyalergiczne i miękkie. Dodatkowym atutem pledu może być unikalny wzór, który nawiąże do stylistyki wnętrza. Pamiętajmy, że kocyk lub pled pojawi się na głównym palnie niejednego zdjęcia, dlatego warto wybrać gustowną tkaninę.

Pierwsze zdjęcia dziecka zaprezentują się doskonale w ramce na komodzie. Fluorescencyjne gwiazdki i kwiatuszki dekorujące ścianę za dnia, nocą zbudują w pomieszczeniu kameralny nastrój. Popularnym gadżetem do pokoju dziecka są maskotki 3 w 1. Owieczka Zoobie to równocześnie: koc, poduszka jak i oddany kompan pierwszych zabaw.

Pokój dziecka, pościel, dekoracje
Opracowanie: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl

Koce, poduszki, ramki na zdjęcia, dekoracje ścienne oraz wiele innych produktów do aranżacji wnętrza dziecięcego pokoju, dostępne są na .
Źródło: Avando PR
Opracowanie: Magdalena Głowacz
19-04-13 07:20:05