X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Pierwszoplanowa rola stelaża i materaca

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych
Opracowanie: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
Wielu z nas przystępując do zakupu łóżka szczególną uwagę zwraca na jego wygląd, sposób wykonania oraz materiał, z jakiego mebel został wykonany. To oczywiście istotne kwestie, na jakie należy zwrócić uwagę, ale nie są to kwestie najważniejsze, ponieważ łóżko jest jak rama do obrazu. Owym płótnem, w tym przypadku, są stelaż i materac. Dlaczego są tak ważne? Jak je odpowiednio dobrać? Czy zapewnią nam komfort podczas snu? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w poświęconym tej tematyce poradniku.

Stelaż to podstawa
Dobór odpowiedniego stelaża do łóżka zapewni nam spokojny sen. Mimo, iż często swoją główną uwagę skupiamy na tym, aby zakupione łóżko cechował wyśmienity design, to właśnie stelażowi powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi. Jednak większość z nas jest w tej kwestii laikami. Podpowiadamy, jak wybrać ten, który będzie idealny.
Sklepy w swojej ofercie mają stelaże klasyczne, bez regulacji, oraz takie regulowane. W tym przypadku wybór odpowiedniego powinien być podyktowany naszymi indywidualnymi preferencjami.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych
Opracowanie: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
Najistotniejszymi kwestiami, o których nie wolno zapomnieć podczas zakupu stelaża są następujące kwestie:
- ilość listewek i gęstość ich rozstawienia (im więcej listew, tym bardziej równomiernie jest rozłożony nasz ciężar ciała i stelaż jest bardziej wytrzymały);
- elastyczność – stelaże różnią się stopniem elastyczności, poza tym niektóre stelaże mają dodatkowo możliwość regulacji twardości wybranych listew;
- ręczna lub elektryczna możliwość podnoszenia zagłówka i podnóżka;
- wytrzymałość, możliwość maks. obciążenia stelaża;
- wysokość stelaża;

Materac – gwarancja wygody
Materac to element całego łóżka, z którym nasze ciało ma bezpośredni kontakt, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby był wygodny i posłużył nam przez kilka dobrych lat, a nie był inwestycją na kilka miesięcy.

Jeśli zdecydowaliśmy się na wybór stelaża z regulacją, to nie możemy kupić materaca sprężynowego, dysz podczas regulacji może on ulec zniszczeniu. W tym przypadku sprawdzą się materace piankowe. Jednak najistotniejszą kwestią jest dobór materaca do głębokości łóżka. Oto kilka rad:
- materac powinien zagłębiać się w ramie łóżka na minimum 3 cm;
- idealnie jest, gdy materac zagłębia się w ramie na głębokość 30-70% całej swojej wysokości;
- materac powinien wystawać ponad ramę łóżka na wysokość ok. 4-10 cm.

Obecnie, na rynku mamy szeroki wybór stelaży i materacy. Aby nie zgubić się w gąszczu propozycji warto poprosić o pomoc eksperta, który jest biegły w tym temacie. Dzięki fachowej poradzie możemy liczyć na zdrowy i spokojny sen.
Źródło: BEDS.pl
Opracowanie: Julia Badura
19-07-26 07:04:02