X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zastawa stołowa w stylu Rococo

filiżanka
Opracowanie: Zakłady Porcelany – „Ćmielów”
Święta są jak dzieło sztuki tworzone przez wielu.

Dzieło sztuki widziałeś? idź pod ten adres http://collegium-novum.pl kulinarnej dobrej gospodyni, sztuki trafnego wyboru i pakowania prezentów, sztuki grzecznego zachowania najmłodszych, sztuki rodzinnej konwersacji, sztuki wspomnień, kontemplacji i modlitwy… a także sztuki dekoracji wigilijnego stołu.

Z pewnością wie o tym wszystkim i Elżbieta II, Królowa Brytyjska, jedna z wielu znamienitych właścicielek tak powabnych dzieł sztuki, jakim są zestawy "Rococo", tworzone przez najstarsze polskie Zakłady Porcelany z Ćmielowa. W tych świątecznych dniach powrotu do tradycji, do rodzinnych spotkań i rozmowy, nie może nigdy zabraknąć elementów podnoszących rangę tych chwil, celebrujących i uświęcających ich niezwykłość oraz niepowtarzalność. Święta Bożego Narodzenia, jak i każde inne święta, to czas oderwany od szarej i monotonnej rzeczywistości dnia codziennego. Dlatego właśnie wtedy na stole pojawiają się dania, których nie jadamy na co dzień. Spotykamy członków familii, których widujemy rzadko albo wcale. Wówczas również nie posilamy się ze zwykłych, "codzienny" talerzy. Nie nalewamy barszczu z szarej, obdrapanej przez lata wazy. Nie delektujemy się zwykłą kawą rozpuszczalną z kubka, a celebrujemy nasz codzienny kawowy rytuał poprzez dodanie do niego szczypty luksusu, który kusi podniebienie i cieszy oczy każdego.

zastawa stołowa
Zestawy "Rococo" to jeden z najwcześniej powstałych w fabryce fason. Już od dziesięcioleci jest on nierozerwalnie związany z przebogatą historią "Ćmielowa" oraz Polski.
- To przykład historycznej aktualności zawartej w niebywale pięknej, delikatnej i kunsztownie zdobionej formie – zauważa Inga Kamińska, Prezes Zakładów Porcelany w Ćmielowie. - "Rococo" przywoła obrazy wytwornych, arystokratycznych przyjęć oraz posiłków smakowanych w szlachetnym, rodzinnym gronie. Porcelana z Ćmielowa jest więc symbolem rodzimego rzemiosła i sztuki jednocześnie, przenoszonych z pokolenia na pokolenie, przez co jest ona jednocześnie znakiem polskiej tradycji, rodziny i świąt! Jest to polska historia, której nie wolno zapomnieć.

Właśnie dlatego Ćmielowska porcelana, a w szczególności jej najwykwintniejszy fason "Rococo", może, a nawet powinna, stać się ekskluzywnym prezentem. Jest to jedyny taki dar, który sprezentowany bliskiej osobie, pozostanie z nią, a jednocześnie z całą rodziną, przez bardzo długie lata, goszcząc na świątecznym stole przez kolejne Boże Narodzenia, następne zmiany pokoleń miłujących naszą tradycję oraz wszelkie inne, niemniej uroczyste okazje.
Ćmielowska porcelana dostępna jest w odpowiednich sklepach na terenie całego kraju.
19-02-28 09:18:01