X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Klimatyzator – ale jaki?

Niezależnie, czy posiadamy budynek, sklep, lokal mieszkalny, domek czy chatkę, klimatyzatory bywają niezbędne. Zachowanie dobrej temperatury oraz regulacja wilgotności wydatnie poprawiają komfort pracy i odpoczynku. Pytanie tylko, jaki model kupić? Odpowiedź znajduje się w dalszej części artykułu.
klimatyzatory
Źródło: http://www.aleklima.pl/
Często używane są klimatyzatory typu split. Składają się one z dwóch części. Jedna z nich, skraplacz, musi być zamontowany na zewnątrz. Druga – parownik – musi zostać umieszczona w środku. Żeby kupić tego rodzaju klimatyzator, konieczna jest możliwość zawieszenia skraplacza na elewacji lub na balkonie. Split daje dobrą ergonomię i jest cichy.

Kolejnym modelem jest klimatyzacja okienna. Składa się z jednej części i zamieszcza się ją w oknie lub w wywierconej ścianie. Ze względu na komplikacje montażu, przymus wyburzenia kawałka ściany oraz nieciekawy wygląd, klimatyzatory tego typu użytkowane są przeważnie w budynkach gospodarczych i sklepach. Więcej na ten temat: tutaj.

Produkuje się też model ruchomy. Klimatyzator kompaktowy można przemieszczać za sobą gdziekolwiek i włączać w jakimkolwiek miejscu. Technologia ta posiada niestety dwie słabe strony. Przede wszystkim, należy lokal, który planujemy klimatyzować, trochę zmodyfikować. Nie obejdzie się bez drążenia dziury na rurę wylotową klimatyzacji. Po drugie, klimatyzator jest bardzo głośny.

aleklima. logo aleklima
Kupując klimatyzator, powinno się dostosować go do wielkości pomieszczenia. Na portalach firmowych można znaleźć właściwe diagramy koniecznej mocy. Przykładowo, by schłodzić lub ogrzać pomieszczenie o metrażu 50 m2 , potrzeba mocy w rejonie czterej kilowatów.

Polecamy też

Raport Skąpiec.pl: Internauci stawiają na monitory LCD BenQ

monitory
Opracowanie: Skąpiec.pl
Źródło: Skąpiec.pl
Analiza preferencji zakupowych użytkowników serwisu Skąpiec.pl wykazała, że podczas wyboru monitora internauci zwracają uwagę przede wszystkim na producenta oraz przekątną ekranu.


I na koniec pozostaje decyzja, jakiej firmy sprzęt zakupić. Polecić można klimatyzatory lg, dobrej jakości i ergonomiczne. Koreańscy producenci są znani ze świetnego sprzętu AGD, dlatego też powinniśmy wziąć pod uwagę również klimatyzatory samsung.

I koniec końców pozostaje decyzja, którego producenta sprzęt nabyć. Polecić można klimatyzatory LG, wspaniałej jakości i mocno wydajne. Wićej tutaj: Koreańscy producenci są znani ze świetnego sprzętu artykułów gospodarstwa http://www.aleklima.pl/klimatyzatory/lg pod uwagę również klimatyzatory Samsung
Źródło: Aleklima.pl
20-08-11 17:21:37