X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Co wiesz o chłodnictwie?

Chłodnictwo to nader duża branża przemysłowa. Komory chłodnicze używane są w bardzo wielu miejscach. Zazwyczaj w branży spożywczej i kosmetycznej, ale nie tylko. Tak naprawdę każda hurtownia spożywcza, hotel czy większa kafeteria powinny korzystać z dobrodziejstw tej właśnie gałęzi przemysłu. Wszędzie, gdzie należy składować magazynować artykuły spożywcze, a czasem też niektóre produkty kosmetyczne powinny być chłodnie.
chłodnictwo
Źródło: http://izolacje.gda.pl/
Komory te zazwyczaj budowane są na zamówienie danego odbiorcy, tak aby odpowiadały mu rozmiary oraz sposób izolacji. Jest sporo firm, które w profesjonalny sposób się tym zajmą od początku do końca. Od projektu, konsultacji, doboru rozmiaru, poprzez zbudowanie komory i postawienie w odpowiednim miejscu.

chłodnictwo
Źródło: http://izolacje.gda.pl/
Zazwyczaj panele ścienne chłodni wypełnia się rdzeniem ze styropianu lub poliuretanu. Wyboru dokonuje oczywiście kupujący. Od klienta zależy też, czy komora (zobacz więcej) ma mieć podłogę, czy może nie. Następnie komory takie wyposaża się w automatykę chłodniczą i sprawdzone systemy bezpieczeństwa - jak choćby alarm, który można uruchomić, kiedy w środku zamknie się pracownik i bezpieczne zamki, które można oczywiście otworzyć od środka. Bardzo istotne są także szczelne drzwi - żeby nie doprowadzić do podwyższenia temperatury.

Polecamy też

Nowa linia lodówek Amica

lodówki
Opracowanie: Amica
Firma Amica wprowadza do swojej oferty nową linię lodówek Elegance. Dzięki zaawansowanym i innowacyjnym rozwiązaniom technologicznymi oraz eleganckiemu i oryginalnemu wzornictwu, najnowsza generacja chłodziarko-zamrażarek wyznacza nowy i niepowtarzalny styl w polskiej kuchni. Lodówki Amica z linii "Elegance" są dostępne na przykład w internetowym sklepie AGDMedia.pl.


Jeśli chłodnie warszawa można uznać za większe lodówki, tak mroźnie to wielkie zamrażarki. Jeśli idzie o funkcjonowanie to komory te różnią się wyłącznie panującą wewnątrz temperaturą, jednak warto zdawać sobie sprawę, że mroźnie muszą być o wiele lepiej izolowane, więc ich ściany będą o wiele grubsze. Potrzebne są choćby w firmach produkujących gotowe posiłki głęboko mrożone.
22-05-26 12:01:24