X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Rozświetlone, prześwietlone, pełne blasku

Rozświetlone, prześwietlone, pełne blasku
Opracowanie: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Pogodne dni wprawiają nas w dobry nastrój, a słońce sprawia, że mamy dużo pozytywnej energii. Jak sprawić, by w pełni wykorzystać każdy słoneczny dzień i wpuścić do mieszkania jak najwięcej naturalnego światła.

Anna Jantar w swoim przeboju śpiewała wakacyjny przebój „dużo słońca w całym mieście”. W okresie letnim na pewno każdy chciałby stworzyć jasną i słoneczną aranżację we własnym mieszkaniu. Światło to naturalna oprawa dla wnętrza, która potrafi podkreślić elementy wystroju, bądź ukryć jego mankamenty.

Pomarańczowy full
Opracowanie: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Jakie mamy możliwości w tym zakresie? „Wszystko zależy od tkaniny – im grubszy splot, tym mniej światła przedostaje się do pomieszczenia. Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie materiałów żakardowych, pozwalających na uzyskanie ciekawych efektów przesączania się promieni słonecznych w miejscach wzoru i tworzenie intrygującego prześwitu we wnętrzu. Rolety Dzień i Noc to z kolei połączenie materiałów: transparentnego i zaciemniającego w postaci poziomych pasów” – mówi o niestandardowych rozwiązaniach Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.

Jeżeli chcemy mieć dużo światła we wnętrzu – wybierajmy jasne kolory: biały, beżowy i wszystkie odcienie pasteli, które zatrzymają go jak najmniej. Promienie słoneczne przesączone przez roletę, nie będą tak intensywne, a wnętrze pozostanie jasne i łagodnie doświetlone.

Dla tych, którzy nie przepadają za nadmierną ilością światła, bądź muszą korzystać z komputera w ciągu słonecznego dnia, stworzona została kolekcja Blackout i Silver, pozwalająca na całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Dzięki specjalnej warstwie gumy pochłaniającej promienie słoneczne, bądź posrebrzanego materiału odbijającego światło po zasłonięciu rolety - sprawdź naszą propozycję -, uzyskujemy całkowicie osłonięte przed słońcem pomieszczenie.

Urządzając mieszkanie pamiętajmy o odpowiednim wystroju okna – to dzięki niemu możliwa jest piękna aranżacja światła w pomieszczeniu. Odpowiednio dobrana roleta zawsze dodaje blasku wiosną i latem, a w czasie jesieni i zimy ukryje wnętrze przed zaokienną szarugą.
Opracowanie: Filip Godecki
17-10-28 17:14:03