X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wiosenna paleta barw od Tikkurila

Jadalnia, aranżacja w kolorach wiosennych
Opracowanie: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Wiosenne przebudzenie natury do życia napawa optymizmem i zachęca do zmian w najbliższym otoczeniu. Radosne, jasnozielone i żółte tonacje z kolekcji Tikkurila Optiva pozwolą stworzyć energetyzujące aranżacje.

Wiosenne barwy, zastosowane w aranżacji wnętrz, przyniosą pełen pozytywnej energii efekt, który będzie się doskonale prezentował nie tylko wiosną. W bogatej kolekcji farb Tikkurila Optiva znajdziemy także odcienie zieleni, które oswajają przestrzeń, w której łatwiej nabrać dystansu i zrelaksować się. Żółcienie zaś w aranżacji emanują ciepłem, wywołują radość i optymizm.

Ożywcze kolory, w intensywnych tonacjach, są trudne do zastosowania. Świeża zieleni lub słoneczny żółty, w całym pomieszczeniu, będzie zanadto śmiałym krokiem aranżacyjnym. Wystarczy, że pomalujmy tym kolorem wybrany fragment ściany bądź wykorzystajmy go do stworzenia aplikacji. Na większych powierzchniach z pewnością sprawdzą się mniej nasycone i nieco „przytłumione” nuty kolorystyczne.

Stół, wiosenna dekoracja
Opracowanie: Tikkurilla
Źródło: Tikkurilla
Ciemniejszy odcień żółtego, jest doskonałą propozycją kolorystyczną do jadalni. Prosta w wykonaniu aplikacja w postaci oliwkowych kropek, dodaje całości ciepłego charakteru. Całość aranżacji można uzupełnić stylizowaną tablicą „Menu”.

Pamiętajmy także o dodatkach w jadalni. Świerze wiosenne kwiaty, to nieodłączny element wiosennych aranżacji.

Żywe odcienie zieleni i żółtego doskonale sprawdzą się zarówno jako kolor przewodni, jak i uzupełniający, w nowoczesnych kreacjach wnętrzarskich. Aranżację przykładowego wnętrza oparto na nieoczywistym połączeniu barw. Intensywny żółty posłużył do wykonania aplikacji: prostej, a jednocześnie wyraziście odznaczającej się na szaro-białym tle. Orzeźwiająca zieleń ścian w drugim pomieszczeniu, została urozmaicona ażurowymi, ozdobnymi ramami. Żywy kolor stanowi ważny punkt tej niesztampowej, designerskiej kompozycji. Niebagatelną rolę w aranżacji grają też, starannie dobrane zarówno pod względem formy, jak i kolorystyki, meble i dodatki.
Salon, wiosenna aranżacja wnętrza
Opracowanie: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Źródło: PUBLINK
Opracowanie: Agnieszka Sałkowska
17-09-18 06:40:06