X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Cięcie i grawerowanie laserem

Laser wynaleziono prawie 50 lat temu. Na palcach jednej ręki można policzyć wynalazki, które mają tak bardzo dużą skalę przydatności. laser znajduje zastosowanie w procesach produkcyjnych, nośnikach komputerowych, badaniach pomiarowych, astronomii, lecznictwie, urządzeniach namierzających w nauce i wojskowości, telekomunikacji w światłowodach, w filmach i poligrafii. W poniższym tekście popatrzymy dokładniej na tę ostatnią dziedzinę. Odpowiem na pytania, do czego przydać się może grawerowanie laserem i czym są na przykład plotery laserowe.

Laser w służbie piękna
Opracowanie: DER-MED
Źródło: DER-MED
Laser znakomicie nadaje się do wypalania precyzyjnych linii. Umie kroić cały wachlarz surowców, od drzewa, przez plexi, aż po metal nawet. Znakowarka laserowa w zakładach grawerskich z powodzeniem wygraweruje na przykład znaki, trofea, wszelkiego typu panele, litery i cyfry metalowe. Z sukcesem się sprawdzą przy wycinaniu żetonów, plakietek i każdego typu napisów na najtrudniejszej nawet powierzchni. Nowoczesne grawerowanie laserem spełni nawet najbardziej wymagające zlecenie poligraficzne, jakie wymyślimy. I możemy być pewni, że wygrawerowane linie okażą się bezbłędnie proste.

W bogatym spektrum laserów do grawerowania, najczęściej używane są dwa. Laser CO2 jest niebywale precyzyjny, wykazując się rzędem dokładności nawet 0,001 milimetra. Ciekawostką jest, że przydaje się także w medycynie plastycznej. Z jego pomocą można usunąć pewne rodzaje zmarszczek, a i również naprawić oszpecające twarz blizny po uporczywym trądziku.

Poziomica laserowa PROFILINE marki SOLA
Opracowanie: Sola
Źródło: Sola
Często stosowanym urządzeniem w poligrafii jest ploter laserowy. Wyśmienicie nadają się one do prostszych prac, a łatwość i banalność obsługi sprawia, że znajduje zastosowanie w wielu firmach.


Polecamy też

Jak skutecznie pozbyć się blizn?

Jak skutecznie pozbyć się blizn?
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Nie wszyscy potrafią się do nich przyzwyczaić. Charakterystyczne blizny mogą być mało widoczne i nieszkodliwe, ale potrafią również nam przeszkadzać. Na szczęście są sposoby, aby skutecznie je usunąć.
Źródło: Lasertechnik
18-09-24 07:12:03