X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Żywność ekologiczna - charakterystyka

Dobroczynne właściwości żółtego sera
Opracowanie: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Źródło: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Od jakiegoś czasu karierę w supermarketach robią tak zwane „kramy eko”. To miejsca, gdzie odnaleźć można tylko produkty ekologiczne. Kilkadziesiąt lat temu nikt o czymś takim nie mówił. Co więc się zmieniło?

Przy wytwarzaniu żywności używano wcześniej zdecydowanie mniej chemii niż aktualnie. Coś co było jeszcze jakiś czas temu normą, od pewnego czasu już wpisuje się w kategorię „żywność ekologiczna”. Niestety, masowa produkcja, modyfikacje i inne „poprawki” wymuszają na nas wyszukiwanie zdrowych produktów.

Najlepiej tak naprawdę wyszukać jedno, dobre miejsce, gdzie można kupić zdrową i dobrą żywność ze sprawdzonego źródła. Poszukajmy, prawdopodobnie na osiedlu mamy niewielki kiosk z warzywami przywożonymi przez lokalnych rolników. Możemy nawet wybrać się do jakiegoś gospodarstwa i tam kupować jedzenie - wielu rolników od pewnego czasu już umożliwia zakupy, które robimy w sposób od dawna już popularny w wielu innych krajach. Przybywamy do gospodarstwa, dostajemy skrzynkę i idziemy między grządki zbierając to, na co mamy chęć. na koniec regulujemy rachunek - , zazwyczaj mniej niż za supermarketową żywność „bio”.

Polecamy też

Profesjonalna siłownia domowa

Jeśli mamy własny dom doskonałym pomysłem jest urządzenie w nim małej siłowni. Często mamy jakieś pomieszczenie, z którym nie mamy pojęcia co zrobić, w jaki sposób je urządzić. Wstawienie tam maszyn do ćwiczeń będzie najlepszym pomysłem. Zwłaszcza gdy zależy nam na zbudowaniu dobrej kondycji i zdrowia, a wizja podejmowania wysiłku fizycznego w obecności innych osób jest dla nas wielce nieprzyjemna. Wtedy ćwiczenia we własnym domu są rozwiązaniem.


Da się też zauważyć pewną tendencję - mianowicie produkty ekologiczne są teraz trendy. Nie idzie tylko o żywność, ale też ciuchy, torby, obuwie, kosmetyki, AGD i właściwie wszystko z naszego otoczenia. Da się zauważyć, że jeśli coś ma metkę „eko” automatycznie jest rozchwytywane , a przy okazji jeszcze o połowę droższe niż „normalne” produkty. Nie jest to zła czy szkodliwa moda, szkoda jednak, że jest wiele osób, które nie zwróciłyby nigdy uwagi na metodę uprawy roślin czy hodowli zwierząt, albo też produkowania innych produktów - gdyby to nie było modne. Miejmy nadzieję, że ta moda nie minie i żywność ekologiczna będzie często pojawiać się na naszych stołach sklep internetowy). eko (dystrybutor żywności ekologicznej - kliknij tutaj)
18-10-03 07:12:02