X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Ekskluzywny parkiet pałacowy

Salon, parkiet pałacowy Ambasador
Opracowanie: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Źródło: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Wraz z modą na aranżacje nawiązujące do minionych stylów, wzrosło zainteresowanie rewitalizacją oraz ochroną zabytków. Na potrzeby odnowy tradycyjnych i pełnych uroku wnętrz tworzone są specjalne serie posadzek i parkietów. Dzięki nim możesz przenieść pierwiastek pałacowego przepychu do wnętrz we własnym domu lub mieszkaniu. Parkiety pałacowe, oferowane przez krakowską firmę Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe.

Chodź większość produkcji towarów jest całkowicie zautomatyzowana, podziw dla rękodzieła jest wciąż aktualny. Niektóre rzeczy należy powierzyć w ręce profesjonalistów, którzy zadbają o każdy detal wytwarzanego produktu. Dotyczy to również parkietów pałacowych, będących efektem pracy rąk prawdziwych fachowców. Każda deska podłogowa dekoracyjnego parkietu musi być wykonana ręcznie. Taka praca wymaga doświadczenia, zręczności i odpowiedniego wyczucia estetyki, dlatego podłogi firmy Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe tworzone są przez prawdziwych mistrzów stolarstwa. W ten sposób powstają parkiety pałacowe takie jak Wersalski Prosty, Pałacowy Kozłowiecki lub Medalion, do złudzenia przypominające te, znajdujące się w znanych nam zabytkowych pałacach lub dworkach szlacheckich.

Parkiety pałacowe – pierwsze kroki w stronę klasycznego piękna
Salon, parkiet pałacowy Kozłowiecki
Opracowanie: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Źródło: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Podstawą każdej aranżacji wnętrza jest odpowiednio dobrana stolarka i podłoga. Planując klasyczny wystrój wnętrza w oparciu o tradycyjny wystrój szlacheckich posiadłości, warto zwrócić uwagę na wzory parkietów tworzonych na specjalne zamówienie szlacheckich właścicieli pałaców i dworków.

Tzw. parkiety pałacowe, wykorzystywane są obecnie również podczas projektowania wnętrz mieszkalnych, odwołujących się swoją stylistyką do architektury dawnej. Aby odtworzyć klimat minionych epok i ich niepowtarzalny nastrój, najlepsi specjaliści wytwarzają parkiety z litego drewna dębowego, które w zależności od wybranego motywu, można łączyć z klonem, jesionem, akacją, orzechem lub czarnym dębem. Ponadto wzór i kolory można dobrać w zależności od charakteru pomieszczenia i indywidualnych upodobań klienta.

Trwałość i odnawialność parkietu pałacowego
Podłogi drewniane, parkiet pałacowy
Opracowanie: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Źródło: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Parkiety wykonane z litego drewna dębowego znane są z wyjątkowej trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Jest to zasługa zastosowania jednego z najtrwalszych typów drewna. Jednak w miarę upływającego czasu i intensywnej eksploatacji, nawet najtrwalsza posadzka wymaga odświeżenia. Aby jak najdłużej zachowała idealny wygląd potrzebuje odpowiedniej ochrony i konserwacji. Utrzymywanie optymalnej wilgotności powietrza na poziomie 45-60%, temperatury 18-23oC, regularne usuwanie zabrudzeń oraz stosowanie odpowiednich środków ochrony, wpływa na przedłużenie żywotności parkietu. Dzięki tym prostym zabiegom można jeszcze dłużej cieszyć się pięknem tradycyjnych wnętrz.

Więcej informacji znaleźć można na firmowej stronie: . zabieg (np. sprawdź naszą propozycję)
Opracowanie: Sabina Pająk
20-08-20 07:17:39