X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wiosenne wolty. Wzór ma charakter

Zapach łąki
Opracowanie: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Wzorzyste materiały zawsze stanowią aranżacyjne wyzwanie. Prawdziwą sztuką jest tak skomponować wystrój, by wybrany przez nas motyw pasował do wiodących elementów i z niczym się nie kłócił. Zadanie w sam raz na wiosnę! W przypadku rolet, pomocna okaże się poszerzona oferta Franc Gardiner.

Z wnętrzami jest jak z ubiorem. Od czasu do czasu mamy ochotę na mocniejszy akcent, który ożywi całą kompozycję oraz zmieni i odświeży nasze przyzwyczajenia. Gładkie tkaniny, choć eleganckie, bywają monotonne. Brak skomplikowanych wzorów i duże, jasne powierzchnie, to sprawdzony sposób na optyczne powiększanie pomieszczenia. W małych wnętrzach nadmiar wzorów mógłby zaszkodzić. Nie oznacza to wcale, ze jesteśmy skazani na monotonię, jeden dobrze dobrany wzorzysty akcent może dodać nawet niedużemu pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Fale natury
Opracowanie: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Jaka jest podstawowa zasada doboru wzoru do wnętrza? Po pierwsze - i chyba najważniejsze - wzór musi się nam podobać. Żeby jednak nie wprowadzać niepotrzebnego chaosu, należy trzymać się kilku prostych reguł. Decydując się na wzorzyste materiały, powinniśmy uwzględnić, że są one dekoracją same w sobie. Dlatego w jednym pomieszczeniu nie powinniśmy wprowadzać kilku zupełnie odmiennych wzorów. „Im bardziej wyrazista i skomplikowana forma, tym prostsze powinny być pozostałe elementy. Kolory powinny się powielać i dopełniać, dlatego ciekawym pomysłem jest podkreślenie wzoru poprzez dobranie gładkich dodatków w tej samej kolorystyce. Poduszki, wazony, świece świetnie uzupełnią barwny wystrój okna i ożywią aranżację” – radzi Kamila Prałat, ekspert Franc Gardiner.

Wzorzyste rolety najlepiej sprawdzają się przy gładkich ścianach i naturalnych materiałach. Ciekawy wzór potrafi wydobyć dodatkowy urok i podkreślić elegancję drewnianej podłogi, czy monochromatycznych kafelków. Oprócz sprawdzonych kolekcji, takich jak Fantazja Dekoru czy Elegancja Haftu, firma Franc Gardiner wprowadziła do swojej oferty nowe wzory Śnieżny Lampart, Zapach łąki i Fale natury. Kolorystycznie, nowe kompozycje pozostają blisko natury, interpretują ją jednak w sposób odpowiadający nowoczesnym wnętrzom. Dzięki tym wzorom możemy wprowadzić do pomieszczenia styl rustykalny, awangardowy lub minimalistyczny.

Śnieżny Lampart
Opracowanie: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Jedną z największych zalet stosowania wzorów jest to, że są one inspirujące i wprowadzają do wnętrza (polecamy również vasco drzwi) tak każdemu potrzebną od czasu do czasu odmianę. Odpowiednio dobrane kompozycje kolorystyczne potrafią dodać energii, klasyczne i eleganckie podkreślą szyk i wprowadzą harmonię. A wiosna to przecież idealny czas na zmiany!
Opracowanie: Filip Godecki
20-03-02 13:11:10