X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Podłoga korkowa – inna niż wszystkie

Od dawna mów się o tym, że najlepszym rozwiązaniem la podłóg w pomieszczeniach mieszkalnych są panele i posadzki drewniane. Niewiele osób wie, że wszystkie cechy posiada także korek.

Korkowe podłogi firmy Torlys zostały wykonane z naturalnych i przyjaznych dla środowiska materiałów. Niektóre właściwości surowca sprawiają, że inne materiały ustępują produktom bazującym na korku. Jak to możliwe?

Salon, podłoga korkowa
Opracowanie: TORLYS
Źródło: TORLYS

Cała tajemnica podłogi Torlys Cork tkwi w technice sprasowania naturalnego korka przy zachowaniu 50% objętości powietrza. Dzięki temu materiał zachowuje sprężystość. Podłoże jest elastyczne, zmniejsza nacisk na stawy i kręgosłup. Ze względów zdrowotnych podłogi korkowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na przypadłości ortopedyczne, oraz do pokoju dziecka. Najmłodsi odczują o wiele większy komfort podczas raczkowania czy pierwszych kroków.
podłoga (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/podloga-jesionowa.html) z korka jest odporna na zarysowania, czy wgniecenia. Nawet chodzenie w szpilkach nie stanowi większego problemu. Powierzchnia posadzki jest sprężysta, elastyczna, odporna na wgniecenia i uszkodzenia mechaniczne. Po nacisku, materiał rozpręża się i powraca do pierwotnego stanu.

- Staramy się poszukiwać „sprytnych”, a więc najlepszych rozwiązań do aranżacji domów i mieszkań – mówi Maciej Wolniak, dyrektor Torlys. Podłoga korkowa z pewnością do nich należy. Korek to izolator, a więc materiał, który nie pobiera temperatury z otoczenia. Jest zawsze ciepły w dotyku, ponieważ nie wchłania ciepła naszego ciała. Dzięki temu podłoga korkowa sprawia wrażenia zawsze ciepłej – dodaje.

Podłoga korkowa TORLYS dostępna jest w różnorodnej kolorystyce, dzięki czemu łatwo ją dopasować do różnych aranżacji. Warstwa zewnętrzna może przybrać fakturę i derkor drena, skóry i kamienia.

Podłogi TORLYS dostępne są w salonach wnętrz Dekorian.
Opracowanie: Magda Zbieraj
22-05-27 11:10:39