X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

"Kuroniowie rozgryzają"

Jan i Jakub Kuroń
Opracowanie: Kuchna.tv
Nie zrzucaj na Nią odpowiedzialności za niedzielny obiad! Dołącz do grona gotujących facetów z pomocą Jana i Jakuba Kuroniów oraz zachwyć kulinarnymi potrawami swoją kobietę. Już od 27 marca na antenie Kuchni.tv rozpoczyna się cykl "Kuroniowie rozgryzają", czyli jak smacznie przygotować danie zainspirowane sztuką i historią.

Kuchnię, w szczególności okolice zlewu z brudnymi talerzami omijamy szerokim łukiem, a gotowanie w niej spędza wielu z nas sen z powiek. Co prawda umiemy zrobić jajecznicę i odgrzać sobie coś w mikrofalówce, ale to nie my decydujemy o tym, co wspólnie zjeść podczas najbliższego wspólnego obiadu albo co przyrządzić na miły wieczór we dwoje. Na szczęście faceci zawsze wesprą facetów. Z pomocą przybywają nam bracia Kuroniowie oraz Kuchnia.tv wraz z cyklem programów "Kuroniowe rozgryzają", które przybliżą nam tajniki europejskiej kuchni oraz rozkręcą nas kulinarnie. Seria pozwoli też przypodobać się partnerce, której możemy nie tylko zaproponować pyszne danie, ale i pochwalić się swoją erudycją i zaskoczyć jakąś ciekawostką związaną z tematem.

Jan i Jakub Kuroń
Jan i Jakub Kuroniowie (tak, synowie Macieja Kuronia poszli w ślady ojca!) nie tylko przygotują na naszych oczach omawianą potrawę, ale także opowiedzą nam o okolicznościach towarzyszących powstaniu danego specjału. I tak przy okazji pierwszego odcinka ("Znani Polacy") nauczymy się przygotować słynną "Kuroniówkę", ćwikłę po staropolsku oraz szparagi à la Jarosław Iwaszkiewicz, czyli trzy proste ale nie prostackie dania. Przy okazji dowiemy się wielu ciekawostek dotyczących tych przysmaków. Dla przykładu, przy okazji "Kuroniówki" dowiemy się, że to Maciej Kuroń podpowiedział ojcu, jak łatwo, tanio i w dużej ilości przygotować pożywne tanie dla bezdomnych zebranych na akcjach społecznych. Sprawdzimy także w praktyce najstarszy przepis na ćwikłę zapisany w naszym pięknym ojczystym języku. Taka ćwikła pana Reja będzie idealnym elementem "zimnego bufetu", którym ugościmy kumpli przy ich następnej wizycie. Buraczki sprawdzą się też na wielkanocnym stole, więc będziemy mogli szybko przećwiczyć to danie w akcji. Możemy też rozwinąć się intelektualnie (to zawsze się przydaje!) przy okazji zetknięcia z kuchnią Jarosława Iwaszkiewicza. Tym razem jednak nie chodzi o literackie dzieła znanego pisarza, lecz jego przepis na gorącą przekąskę, jaką bez wątpienia są szparagi pod beszamelem. Wreszcie jakaś alternatywa dla chipsów i paluszków!

Jan i Jakub Kuroniowie pomogą Ci odnaleźć swój własny styl w kuchni i przejąć inicjatywę w kwestii wspólnego posiłku. Jednocześnie łykniesz trochę wiedzy na temat europejskich kulinariów i cóż – smacznie zjesz! "Kuroniowie rozgryzają" od soboty 27 marca o 14.35 na antenie Kuchni.tv!
Źródło: ARBO vision
20-08-25 07:17:12