X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

iPhone – telefon wymyślony na nowo!

Firma Apple® przedstawiła iPhone, urządzenie łączące w sobie rewolucyjny telefon komórkowy, szerokoekranowy odtwarzacz cyfrowy iPod® z ekranem dotykowym, oraz supernowoczesne urządzenie do komunikacji internetowej z obsługą poczty elektronicznej, www, wyszukiwarek i map.

iPhone
iPhone wyposażony jest w całkowicie nowy interfejs użytkownika oparty na dużym ekranie dotykowym i nowym oprogramowaniu, które pozwalają na obsługę urządzenia po prostu palcami. Dzięki iPhone, użytkownicy będą mieli teraz w telefonach oprogramowanie takiej klasy jak w komputerach biurkowych, oferujące funkcje, jakie nawet nie marzyły się producentom telefonów komórkowych.

"iPhone to magiczna rzecz, rewolucyjny produkt wyprzedzający każdy inny telefon komórkowy dosłownie o pięć lat" – powiedział Steve Jobs, szef Apple. "Każdy z nas rodzi się z naturalnymi wskaźnikami w postaci palców, dlatego wyposażyliśmy iPhone w wykorzystujący palce interfejs użytkownika – najbardziej rewolucyjny od czasu wymyślenia myszy komputerowej".

iPhone – rewolucyjny telefon komórkowy
iPhone umożliwia nawiązywanie połączeń telefonicznych poprzez wskazanie palcem imienia lub numeru na wyświetlaczu, synchronizuje wszystkie kontakty z komputerem PC lub Mac, czy serwi-sem internetowym, jak np. Yahoo!. Dzięki temu użytkownik zawsze może mieć przy sobie aktualną listę swoich kontaktów. Ponadto, możne łatwo tworzyć listy ulubionych kontaktów czy najczęściej wybieranych numerów, a nawet łączyć rozmowy z kilkoma rozmówcami tworząc połączenia konfe-rencyjne.

Jako pierwszy na świecie, iPhone udostępnia funkcję "Visual Voicemail", która pozwala na prze-glądanie listy wiadomości głosowych pozostawionych na naszym telefonie i wybieranie tych, które chcemy odsłuchać.

iPhone pozwala oczywiście na wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS, które wprowadzamy przy pomocy wyświetlanej na ekranie klawiatury QWERTY. Klawiatura dotykowa automatycznie redukuje błędy i jest dużo wygodniejsza od typowych dla smartfonów plastikowych przycisków.

W iPhonie nie brakuje też kalendarza z prawdziwego zdarzenia, który możne się synchronizować z komputerem PC lub Mac.

iPhone posiada także fotograficzny aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 megapikseli, wraz z oprogramowaniem do zarządzania fotografiami – jak w żadnym telefonie komórkowym do dziś. Użytkownicy mogą przeglądać bibliotekę zdjęć, która też może być synchronizowana z komputerem. Przy pomocy jednego prztyczka palcem, wybrane zdjęcie może stać się naszą tapetą na ekranie lub zostać wysłane pocztą elektroniczną.

iPhone to czterozakresowy telefon GSM z obsługą technologii EDGE i bezprzewodową łącznością Wi-Fi do wymiany danych. Apple wybrał Cingular, najlepszego i najbardziej popularnego w Stanach Zjednoczonych operatora komórkowego posiadającego ponad 58 milionów abonentów. Cin-gular będzie jedynym partnerem Apple w Stanach Zjednoczonych w zakresie sprzedaży iPhone'ów.

iPhone – szerokoekranowy iPod
iPhone to także szerokoekranowy iPod, pozwalający melomanom dotykać muzyki – dosłownie i w przenośni – poprzez przesuwanie palcem po liście piosenek, artystów, albumów czy playlist. Duży i wyrazisty ekran iPhona wyświetli okładki płyt, które możemy przeglądać przesuwając je palcem dzięki funkcji Cover Flow (po raz pierwszy w iPodzie). Podczas nawigacji po bibliotece utworów w iPhone, samo przekręcenie urządzenia do pozycji poziomej powoduje włączenie przeglądania okładek, dosłownie jak pudełek z płytami CD na półce.

Na 3,5-calowym ekranie panoramicznym, jakim Apple obdarzył iPhone, doskonale ogląda się filmy, pliki wideo czy dostępne w Internecie audycje telewizyjne. iPhone odtwarza te same pliki, które użytkownicy komputerów i iPodów pobierają z iTunes®. Wkrótce, będzie można także oglądać telewizję na iPhonie, dzięki nowemu urządzeniu - Apple TV™. iTunes Store oferuje już ponad 350 subskrypcji audycji TV, ponad 250 filmów i 5000 teledysków. iPhone pozwala też na korzystanie z zasobów iPodów, takich jak muzyka, książki audio czy podkasty. Synchronizuję się on z biblioteką iTunes użytkownika z komputera PC lub Mac.

iPhone – bezprecedensowe urządzenie do komunikacji internetowej
iPhone pozwala na obsługę poczty elektronicznej, także tej w formacie HTML – bogatej w grafikę, wyświetlaną wraz z tekstem. iPhone jest w pełni wielozadaniowy, dlatego poczta może być pobie-rana w tle, np. podczas przeglądania stron internetowych.

Yahoo! Mail, największy na świecie serwis pocztowy obsługujący ponad 250 milionów użytkowników oferuje bezpłatną usługę "push" IMAP wszystkim użytkownikom iPhonów, tzn, że emaile mogą być przesyłane bezpośrednio do iPhona. Będzie on także współpracował z większością stan-dardowych serwisów pocztowych opartych na standardach IMAP i POP, takich jak Microsoft Exchange, Apple .Mac Mail, AOL Mail, Google Gmail i wielu zwykłych dostawców internetowych.

iPhone dysponuje również zaawansowaną przeglądarką internetową Safari™ w wersji mobilnej, z wbudowanymi funkcjami Google Search i Yahoo! Search – identycznie, jak na komputerze biurkowym.

iPhone korzysta także z usługi Google Maps, i przy pomocy specjalnej aplikacji pozwala na przeglądanie map, zdjęć satelitarnych oraz pobieranie różnych informacji, np. o ruchu drogowym.

iPhone i zaawansowane czujniki
Apple wbudował w iPhone zaawansowane czujniki ruchu, zbliżeniowy oraz czujnik światła – wszystko po to, by udoskonalić interakcję z użytkownikiem i zaoszczędzić energię. Pierwszy z czujników rozpoznaje, czy iPhone znajduje się w pozycji pionowej czy poziomej i zmienia układ wyświetlanych na ekranie obrazów i funkcji. Drugi czujnik potrafi stwierdzić, że iPhone został przyłożony do ucha i natychmiast wyłączane jest zasilanie ekranu - zarówno w celu oszczędności energii jak i uniknięcia przypadkowego dotknięcia klawiszy funkcyjnych. Ostatni czujnik automatycznie dostosowuje jasność wyświetlacza w zależności od poziomu oświetlenia w otoczeniu.

Ceny i dostępność
iPhone będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych w czerwcu 2007 r., w Europie w III kwartale tego roku, w Azji w roku 2008. Model 4GB będzie kosztował w USA 499USD, 8GB - 599 USD.
W Stanach Zjednoczonych, iPhone będzie sprzedawany w sieci sprzedaży Apple (również w Internecie) oraz przez operatora komórkowego Cingular. Będą dostępne także specjalne akcesoria do iPhona, np. słuchawki Bluetooth.
Źródło: Apple
19-11-08 07:07:15