X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kolorowe akcesoria doszkoły prosto z Empiku

Półmetek wakacji mamy dawno już za nami. Niebawem zabrzmi pierwszy dzwonek, czas więc najwyższy, by zacząć kompletować wyprawkę do szkoły. Zakupy przed rozpoczęciem roku szkolnego warto zamienić w kolorową i twórczą przygodę. Empik inspiruje do wejścia w nowy rok szkolny w duchu kreatywności i optymizmu, zapraszając do akcji „Szkoła - kliknij i sprawdź - bez nudy”.

Zanim nasze pociechy na dobre zabiorą się do nauki, warto przypomnieć sobie jak zadbać o atmosferę, która przyczyni się do osiągania lepszych wyników.
Najważniejszym czynnikiem wpływającym na łatwość przyswajania informacji jest oczywiście koncentracja. Bez umiejętności skupienia się nawet wielogodzinna nauka nie przyniesie wymaganych rezultatów. Co przeszkadza nam w koncentracji?

Akcesoria szkolne Szkoła bez nudy
Opracowanie: EMPIK
Źródło: EMPIK

Wśród czynników zewnętrznych warto zwrócić uwagę na złe oświetlenie, poziom hałasu oraz temperaturę powietrza. Telewizja, radio, telefon czy otwarte okno Facebooka również nauki nie ułatwiają, a coraz trudniej rozstać się z nimi choćby na godzinę. Czynniki wewnętrzne, które przeszkadzają w przyswajaniu wiedzy to brak motywacji, przemęczenie czy po prostu złe samopoczucie, które zawsze możemy spróbować poprawić.
O tym, że kolory wpływają na samopoczucie wiemy od lat. Ulubione barwy w naszym otoczeniu skutecznie poprawiają nastrój, koją nerwy oraz… zwiększają wydajność w pracy.

Specjaliści twierdzą, że równowadze i skupieniu sprzyjają biel, niebieski oraz fiolet. Zielony – energetyzuje i poprawia koncentrację, a przy okazji reguluje procesy metaboliczne. Aktywności umysłowej bardzo sprzyjają kolory żółty, pomarańczowy oraz czerwony. Nie możemy ich jednak nadużyć, ponieważ w nadmiarze sprzyjają nadmiernej ruchliwości, a nawet agresji.

Zeszyty szkolne z czaszkami
Opracowanie: EMPIK
Źródło: EMPIK
Z Empikiem można miksować kolory i tworzyć własne oryginalne szkolne zestawy zależnie od indywidualnych preferencji. Kolekcja „Basic” wykorzystuje proste wzory w odcieniach czerni i szarości, natomiast debiutancka „Basic Color” oferuje designerską oprawę w modnych jaskrawych kolorach: zielonym, limonkowym, niebieskim, pomarańczowym, różowym i fioletowym.

Dla spragnionych większych estetycznych wrażeń Empik przygotował kolekcję oryginalnych akcesoriów papierniczych z designerskim motywem czaszki. Stworzona przez Pawła Nowika Nowickiego Grafika kolekcji „Czaszki” utrzymana jest w intensywnych, kontrastowych barwach charakterystycznych dla pop kultury.
Dla najmłodszych Empik wraz ze słynną podróżniczką i dziennikarką, Martyną Wojciechowską, przygotował pod marką „Martyna KIDS” kolekcję „Zwierzaki świata”. Nawiązująca do książki o tym samym tytule oraz jej bohaterów kolekcja utrzymana jest w słonecznych, pogodnych barwach egzotycznych krain, w których zamieszkują książkowe zwierzaki.

Akcja promocyjna „Szkoła bez nudy” potrwa do 10 września. W ofercie znajdziemy szeroki wybór długopisów, ołówków, kredek, farb poprzez przybory geometryczne, bloki, nożyczki, temperówki, gumki, piórniki, do zeszytów, notatników, kołozeszytów, segregatorów, worków i plecaków szkolnych. Ofertę dopełnią mniej standardowe produkty jak na przykład tablice magnetyczne do przyklejania notatek, kolorowe budziki, które umilą codzienne wstawanie do szkoły, bidony i kubki termiczne na napoje czy podkładki pod laptopa.

Od 14 do 27 sierpnia Empik oferuje 20% rabatu przy zakupach powyżej 100 zł.
Źródło: Media Forum
Opracowanie: Anna Drzewiecka
18-01-31 09:04:06